Spoločnosť Apple pred pár dňami predstavila nové modely iPadov, pri ktorých sa nestratili ani aktualizované verzie príslušenstva. Nová ceruzka Apple Pencil dostala prívlastok Pro, ktorý je zdôraznený hneď niekoľkými dôležitými zmenami. Apple si však pripravil ešte jedno prekvapenie, ktoré nesúvisí s technologickými vylepšeniami.

Ak nepatríte medzi nováčikov jablkovej komunity, určite viete, že Apple si poriadne potrpí na dizajn. Tento rok to však dizajnéri posunuli ešte o level vyššie a pripravili špeciálne balenia pre Apple Pencil Pro. Na nič podobné sme doteraz neboli zvyknutí.

Apple Pencil Pro dostane špeciálne balenie

Spoločnosť Apple navrhla celkovo päť unikátnych obalov pre Apple Pencil Pro, každý zdobený slovom “Pro” v rôznych štýloch. Pri zakúpení Apple Pencil Pro zákazníci obdržia jednu z týchto krabíc, no výber bude úplne náhodný. Dopredu teda nikto nebude vedieť, akú krabičku dostane.

Balenie Apple Vision Pro
Zdroj: X / Arun Maini

Aké novinky prináša Apple Pencil Pro? 

Apple Pencil Pro ponúka úplne nový senzor v tvare tuby, ktorý reaguje na stlačenie prstami používateľa a rýchlo sprístupňuje paletu nástrojov, aby ste si mohli jednoducho zmeniť napríklad hrúbku jednotlivých čiar (ťahov), farby a ďalšie prvky bez nutnosti prepínať sa v rozhraní jednotlivých apiek.

Človek sa vďaka tomu bude môcť sústrediť na svoju tvorbu a nebude ho nič rozptyľovať.

Apple Pencil
Zdroj: Apple

Hmatová spätná väzba

Nová Apple Pencil Pro dostala nový haptický motor, ktorý poskytuje jemné dotyky na potvrdenie, keď používateľ stlačí alebo dvakrát ťukne na ceruzku. Vďaka tomu je práca so zariadením ešte jednoduchšia a intuitívnejšia.

Novinkou je tiež integrovaný gyroskop, ktorý poskytuje presnú kontrolu nad natáčaním každého nástroja a umožňuje používateľom otáčať Apple Pencil Pro a upravovať orientáciu pera či štetcov.

Vďaka funkcii Apple Pencil hover je presná orientácia nástroja viditeľná na displeji ešte pred tým, než sa ho dotknete hrotom ceruzky, čo poskytuje bezkonkurenčnú presnosť.

Zdroj: Apple

Podpora Find My a nabíjanie

Apple Pencil Pro sa jednoducho integruje s iPadom Pro prostredníctvom nového magnetického rozhrania na párovanie a nabíjanie. Stačí ju priložiť na bok zariadenia a o zvyšok sa postará softvér.

Ľudí, ktorí často strácajú svoje veci, alebo zabúdajú, kam ich vlastne položili poteší aj podpora funkcie Find My, vďaka ktorej sa bude dať Apple Pencil Pro vystopovať.

Zariadenie štartuje v USA na cene 129 $ bez dane. Na Slovensku zaň zaplatíme 149 € a ceruzka by mala byť dostupná od 15.5.2024.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: Crash Test v podaní Apple, alebo ako vám iPhone 14 dokáže zachrániť život
Môže ťa zaujímať
- Reklama -