Ako už býva zvykom, aj tento rok sme sa dočkali nových prírastkov do rodiny jablkových hodiniek. Spoločnosť Apple práve predstavila nové Apple Watch Series 9, ktoré prichádzajú s niekoľkými dôležitými zmenami.

Napriek tomu, že sa nejedná o žiadnu revolúciu v prípade dizajnu, Series 9 prinášajú niekoľko zuajímavých noviniek a vychytávok. Kalifornský gigant síce minulý rok povýšil model Ultra na prémiovú úroveň no to neznamená, že štandardné hodinky nemajú čím zaujať.

Apple Watch Series 9 uchopili všetky funkcie, vďaka ktorým sú jednotkou na trhu a posunuli ich opäť na novú úroveň. V prípade novej generácie sa Apple zameriava ako na zlepšenie zdravotných funkcií, tak aj na personalizované informácie pre každého používateľa.

Výkonnejšie a rýchlejšie schopnosti v známom tele

Apple Watch Series 9 si ponechali dizajn od svojho predchodcu, no nenechajte sa zmiasť. Nová generácia hodiniek sa posunula opäť vpred vďaka aktualizovanému čipu S9. Ten pozostáva z 53 miliárd tranzistorov čo sa odrazilo na grafike, ktorá je o 30% rýchlejšia ako v predošlej verzii. To všetko umocňuje 4-jdrový neural engine, vďaka čomu je odozva ešte efektívnejšia.

Zdroj: Apple

Vďaka efektívnejšiemu prerozdeľovaniu energie budú Apple Watch Series 9 schopné vydržať na jedno nabitie až 18 hodín. Apple nezabudlo na vylepšenia ani v prípade displeja, ktorý má 2000 nitov, čo je dvojnásobne viac ako v predchádzajúcej generácii.

Do nového modelu pribudne aj možnosť zníženia jasu až na 1 nit, čo sa výrazne odrazí na výdrži batérie. Táto novinka rozšíri funkciu Always-On Display aj na Apple Watch Series 9.

Siri dostane nové gestá a lokálnu podporu

Hlasová asistentka Siri bude lokálne implementovaná do Apple Watch čo znamená, že ponúkne rýchlejšiu odozvu a väčšie súkromie. Siri bude mať tiež po prvýkrát prístup k údajom k zdravotným údajom, čím sa posilní efektívnejšie posudzovanie vášho zdravotného stavu.

Zdroj: Apple

Diktovanie na Apple Watch Series 9 bude až o 25 % presnejšie ako na predchádzajúcom modeli vďaka tomu, že sa dáta spracúvajú priamo na hodinkách. Nové verzie hodiniek budú taktiež podporovať funkciu „Precision finding“ založenú na širokopásmovom čipe, vďaka čomu sa spresní lokalizácia zariadenia v sieti Find My.

Novinkou budú aj gestá, ktoré budeme po novom vykonávať dotknutím prstov. Namiesto klasického stláčania a prechádzania po displeji stačí jednoducho spojiť ukazovák s palcom. Vďaka novým gestám bude ovládanie Apple Watch ešte rýchlejšie, pričom k dispozícii bude celá škála možností ako si ich nastaviť.

K dispozícii bude napríklad možnosť zastaviť stopky či budík, odpovedať na prichádzajúci hovor, scrollovať v multitaskingu alebo na diaľku ovládať spúšť fotografovania na iPhone.

Zdroj :Apple

Nové farby a materiály šetrné k prírode

Apple Watch Series 9 ponúkajú novú ružovú farbu, ktorú dopĺňajú známe možnosti v podobe farieb Starlight, Silver, Midnight a PRODUCT(RED). Oceľová verzia bude klasicky dostupná v striebornej, zlatej a grafitovej farbe.

Spoločnosť Apple sa dlhodoba chváli svojou ekologickou misiou a práve Apple Watch Series 9 sú výsledkom jej iniciatívy. Práve tento model sa stáva prvým zariadením, ktoré je zhotovené z recyklovaných materiálov a môže sa popýšiť 100% uhlíkovou neutrálnosťou.

Zdroj: Apple

Rovnaký scenár sa týka aj príslušenstva hodiniek. Nový remienok Sport Loop je tiež vyrobený z 82 % recyklovanej nite a textílie. Ako sme už skôr avizovali, Apple už viac nebude predávať kožené remienky, ale namiesto toho ponúka nové remienky z nového materiálu “FineWoven”.

Zdroj: Apple

Novinkám z dnešného Apple eventu sa budeme venovať aj naďalej, preto si určite nenechajte ujsť články venujúce sa ďalším témam.

Prečítajte si tiež  Spotify zavádza novinku v prehrávaní hudby. Týka sa však len jednej skupiny používateľov

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -