Apple Watch nie sú iba drahým gadgetom, ktorý nosíme na zápästí a v praxi toho veľa nedokáže. Práve naopak. Tieto inteligentné hodinky už niekoľkokrát preukázateľne zachránili životy používateľom, ktorí mali srdcové ochorenie alebo jednoducho spadli na zem a stratili vedomie.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Presne to bol prípad 85-ročného muža, ktorý žije sám v kanadskej Ottawe. Jeho život zachránila ottawská polícia (OPS) potom, ako jeho Apple Watch zavolali na tiesňovú linku. Zariadenie malo totiž podozrenie, že sa jeho majiteľovi niečo stalo.

Apple Watch konkrétne poslali do policajného komunikačného centra automatickú správu so súradnicami, ktorú operátorka promptne použila na získanie presnej adresy, kde urýchlene vyslala policajnú hliadku.

Operátorka sa okamžite snažila pomôcť 

Operátorka počula na druhej strane linky dýchanie a štekot psa a po dlhšom pátraní tiež odhalila meno majiteľa domu, čím poskytla všetky informácie policajtom na to, aby mohli zakročiť a pomôcť.

Ako úplne prví dorazili na miesto činu strážnici Andrew Barrett a Damian Levesque, ktorí našli dom zamknutý a so zhasnutými svetlami. Zvnútra sa však ozýval štekot psa a tak sa rozhodli vylomiť dvere a následne spozorovali nevládneho staršieho muža.

Okamžite mu poskytli prvú pomoc pri obväzovaní rany na hlave a kontaktovali jeho dcéru s tým, čo sa presne stalo. O niekoľko minút dorazili na miesto nehody aj záchranári, ktorí muža ošetrili a previezli do nemocnice.

Pravdepodobne pomohla funkcia detekcie pádu 

Keďže žil dotyčný 85 ročný pán úplne sám, nikto by presne nevedel, čo sa vlastne stalo a ak by Apple Watch nekontaktovali políciu, kto vie ako by to celé dopadlo. Ako však uvádzajú zahraničné média, dotyčný muž sa už čoskoro z nehody úplne zotaví a bude môcť tráviť Vianoce spolu so svojou rodinou.

Prečítajte si tiež  Muž sa topil v ľadovej vode. Život mu zachránili Apple Watch

Je teda vysoko pravdepodobné, že niekde v dome zakopol, čo zaznamenala detekcia pádu na Apple Watch a keďže na výzvy zariadenia nereagoval, hodinky okamžite zalarmovali záchranné zložky…

Funkciu „Fall Detection“ majú všetky modely Apple Watch od verzie Series 4 vyššie. Nie nadarmo si ju ľudia aktivujú. Nikdy neviete, kedy sa vám hodí…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.