Predikcie týkajúce sa prichádzajúcich zariadení sa pomaly menia na skutočnosť. Podľa uznávaného analytika v oblasti displejov a obrazoviek Rossa Younga, plánuje Apple predstaviť nový 15″ MacBook Air už onedlho.

MacBook Air 15″ sa už čoskoro stane skutočnosťou

Ako Young píše vo svojom najnovšom príspevku, výroba panelov pre MacBook Air s 15″ uhlopriečkou započala už vo februári. Minulý mesiac bol dokonca plán vyrobených panelov navýšený a v apríli gigant z Cupertina nariadi ešte jeden nárast.

Young uviedol, že po spustení výroby síce nepozná presný dátum uvedenia na trh, no s najväčšou pravdepodobnosťou to bude ešte v prvej polovici tohto roka.

Je teda viac než možné, že nový MacBook by mohol byť oznámený v najbližších mesiacoch formou tlačovej správy, alebo na plánovanej konferencii WWDC 2023.

Nová veľkosť, rovnaký dizajn

Od nového modelu nás teda delí už len zopár mesiacov, pričom pôjde o prvé zariadenie v triede Air, ktoré dostane uhlopriečku 15″. Dizajnovo by sa mal zaradiť k svojmu minuloročnému predchodcovi vo forme 13,6″ verzie.

Súčasný MacBook Air má 13,6″ displej a pred mnohými rokmi sa notebook ponúkal aj v menšej, 11″verzii. Zatiaľ čo nový 13″ MacBook Air s OLED displejom sa údajne uvedie na trh v roku 2024, 15″ model by mal mať tradičný LCD displej.

S 15″ obrazovkou dostane nový MacBook Air logicky aj väčšiu konštrukciu. To znamená viac miesta na interné komponenty, medzi ktorými nebude chýbať ani väčšia batéria. Okrem lepšieho prerozdeľovania energie bude batéria disponovať aj fyzicky väčším rozmerom, čo posunie výdrž výrazne nahor.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Okrem nového MacBooku Air by sme sa mali dočkať aj očakávaného „esa v rukáve“ spoločnosti Apple, ktorým má byť Headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu. Nebudú chýbať ani prvé pohľady na nové aktualizácie jablkových systémov.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M1 je opäť v zľave. Apple má konečne dostupný notebook

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -