Ak hľadáte špičkový notebook za rozumnú cenu, ktorý vám vydrží niekoľko rokov, určite vám odporúčame MacBooku Air s procesorom M1. Toto zariadenie má kvalitný Retina displej s vysokým rozlíšením, výkonný procesor a hlavne sa dá kúpiť po zľave za výbornú cenu. Slušne na ňom ušetríte.

MacBook Air M1 je síce starší počítač no vďaka procesoru, ktorý má doslova nadčasový výkon sa nezahanbí ani dnes, v roku 2023. Je doslova ideálny na každodennú kancelársku prácu alebo pre študenta no vďaka čipu M1 zvládne aj náročnejšie úlohy.

Čo sa týka ceny, MacBook Air M1 stál v čase uvedenia na trh 1 199 € čo je vcelku vysoká čiastka. Nakoľko je ale v predaji už nejaký ten piatok, cena postupne klesla. Počítač kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 909 €, čo je cenové zvýhodnenie na úrovni skoro 300 €.

A aby toho nebolo málo, MacBook Air M1 majú v zľave aj mnohí autorizovaní predajcovia spoločnosti Apple. Ponúk je teda viacero a vy si z nich môžete vybrať.

Extrémna výdrž batérie a žiadne prehrievanie 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

Veľkou prednosťou klasického MacBooku Air s procesorom M1 je jeho výdrž batérie. Nakoľko je čip postavený na architektúre ARM pomocou 5 nm výrobného procesu, vyznačuje sa vysokou efektivitou a energetickou úspornosťou.

V praxi to znamená, že MacBook Air M1 zvládne v štandardnej prevádzke až 17 hodín na jedno nabitie, čo by sme v praxi mohli zaokrúhliť na jeden náročný pracovný deň. Nebudete teda so sebou ťahať nabíjačku, pretože tento počítač to skutočne nepotrebuje.

Rovnako tak platí, že ARM procesor M1 sa skoro vôbec neprehrieva. Počítač sa vďaka tomu používa veľmi podobne, ako napríklad iPhone alebo iPad.

S horúcim hliníkovým telom alebo hlasným ventilátorom sa teda po kúpe MacBooku Air navždy rozlúčite. Toto zariadenie dokonca spomínaný ventilátor ani nemá – nepotrebuje ho.

Oplatí sa MacBook Air M1 v roku 2023? 

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk (úprava redakcie)

Čo k tomu dodať na záver? Spoločnosť Apple urobila prechodom na platformu Apple Sillicon azda najlepšie rozhodnutie za posledné roky, hoci na začiatku to musel byť obrovský risk.

Šťastím ale bolo, že sa firma postarala aj o prvotriednu emuláciu programov vďaka softvéru Rosetta 2.

Všetky aplikácie, ktoré vznikli pôvodne pre Intel x86 dokážu bežať na Macoch s procesorom Apple M1 (alebo novších verziách) absolútne rýchlo, spoľahlivo a nemajú extrémny vplyv na výdrž batérie. A ak už náhodou prešli optimalizáciou, ponúknuť vám dokážu ešte lepší používateľský zážitok.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Sledujte 101 televíznych kanálov len za 0,10 eura za mesiac. HBO Max dostanete ako bonus

Za nás je teda MacBook Air M1 aj v roku 2023 skvelá voľba, ktorej nákupu by ste sa vôbec nemali báť. Práve naopak, toto zariadenie vám vrelo odporúčame, pretože je stále dizajnovo atraktívne, výkonné a hlavne cenovo dostupné. Najvýhodnejšie ponuky na jeho nákup zobrazíte po kliknutí na tento odkaz.

Kúpte si kryt na MacBook od Loopi

MacBook kryt
Zdroj: Loopi

A pokiaľ si svoj MacBook Air kúpite, nezabudnite na kvalitnú ochranu od e-shopu Loopi. Odolné obaly pre počítače Mac majú matnú povrchovú úpravu, na ktorej sa nezachytávajú odtlačky prstov a rovnako zariadenia ochránia nie len pred škrabancami ale aj pred pádmi.

Navyše cena tohto obalu je veľmi férová, nakoľko sa dá kúpiť už za 19,99 €. Po tom, čo ho raz na počítač nacvaknete, vydrží vám roky.

Na záver ešte doplníme, že Loopi má v ponuke obaly aj pre iné počítače Mac. Ak ich teda chcete dostatočne ochrániť relatívne elegantným riešením, neváhajte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -