To čo sa predpokladalo už niekoľko týždňov sa konečne stáva skutočnosťou. Spoločnosť Apple nesklamala a postarala sa o predstavenie novej generácie špičkových notebookov MacBook Pro 2023.

Dvojica MacBookov vo veľkosti 14″ a 16″ sa síce na oko veľmi nezmenila, no to podstatné sa skrýva vnútri. Na scénu sa hlásia extrémne výkonné čipy M2 Pro a M2 Max. Napriek tomu, že sa nejedná o podobný skok ako v prípade najvýkonnejšieho čipu M1 Ultra, nová dvojica procesorov rozhodne má čím zaujať.

MacBook Pro 2023
Zdroj: Apple

Nová generácia čipov M2 Pro a M2 Max 

Medzi najdôležitejšie a azda jediné výraznejšie zmeny možno považovať zmenu procesorov Apple Silicon. Pôvodnú dvojicu M1 Pro a M1 Max (ktoré sú ešte stále obdivuhodne výkonné) vystriedali konfigurácie M2 Pro a M2 Max. Spoločnosť Apple v prípade nových MacBookov príliš nešpekulovala, no to sa aj dalo čakať. Medzigeneračné okno netrvalo ani jeden a pol roka.

Pôvodné MacBooky Pro 14″ a 16″ tak dostali rovnaké telo a aj drvivú väčšinu špecifikácií. Skutočná zmena sa skrýva ako inak, pod kapotou. Čip M2 Pro12-jadrový CPU a 19-jadrový GPU. Poteší aj možnosť pridania až 32 GB unifikovanej pamäte.

M2 Max však posúva hranice ešte ďalej. Disponuje totiž až 38-jadrovým GPU, dvojnásobnou šírkou pásma unifikovanej pamäte a až 96 GB unifikovanej pamäte. Apple tiež uvádza, že nové aktualizácie MacBookov Pro ponúkajú najdlhšiu výdrž batérie, aká kedy bola v Macu a to až 22 hodín prevádzky na jedno nabitie.

Čip M2 Pro a M2 Max
Zdroj: Apple

Podpora technológie Wi-Fi 6E

Na zlepšenie konektivity nový MacBook Pro podporuje Wi-Fi 6E, ktoré je až dvakrát rýchlejšie ako predchádzajúca generácia. Vďaka tejto technológii je možné rozšíriť Wi-Fi na 6GHz pásmo pre väčšiu šírku, vyššiu rýchlosť a nižšiu latenciu. Predchádzajúce 14″ a 16″ MacBooky Pro podporujú štandardné Wi-Fi 6, ktoré je obmedzené na pásma 2,4 GHz a 5 GHz.

Wi-Fi pripojenie v systéme macOS Ventura
Zdroj: Apple

Podpora monitorov s rozlíšením 8K

Apple nezabudlo ani na ďalšie aspekty konektivity. Nechýbajú pokročilé HDMI porty, ktoré po prvýkrát podporujú 8K displeje. Vďaka 96 GB unifikovanej pamäte v prípade čipu M2 Max môžu používatelia pracovať na komplexnejších projektoch, ktoré (podľa Apple) nezvládnu konvenčné Windows notebooky.

Renderovanie titulov a animácií v programoch Motion je až o 80% rýchlejšie ako pri najrýchlejšom MacBooku Pro s procesorom Intel a až o 20% rýchlejšie ako pri predchádzajúcej generácii. Práca v Xcode je 2,5x rýchlejšia ako v MacBookoch Pro s procesorom Intel a takmer o 25% rýchlejšia ako v predchádzajúcej generácii.

Porty MacBook Pro 2023
Zdroj: Apple

Kedy budú nové MacBooky Pro dostupné? 

Ak vás nový modelový rad MacBooku Pro zaujal a rozmýšľate nad kúpou, máme pre Vás dobré správy. Zariadenia sú dostupné v predobjednávkach už dnes a k prvým majiteľom sa dostanú 24. januára, kedy sa oficiálne spúšťa ich predaj. Kompletná tlačová správa, v ktorej spoločnosť Apple predstavila nové MacBooky Pro 2023, je dostupná na oficiálnej stránke Apple.

Prečítajte si tiež  Ako kúpiť Windows alebo Office za fantastickú cenu? Ukážeme vám to

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -