To čo sa predpokladalo už niekoľko týždňov sa konečne stáva skutočnosťou. Spoločnosť Apple nesklamala a postarala sa o predstavenie novej generácie špičkových notebookov MacBook Pro 2023.

Dvojica MacBookov vo veľkosti 14″ a 16″ sa síce na oko veľmi nezmenila, no to podstatné sa skrýva vnútri. Na scénu sa hlásia extrémne výkonné čipy M2 Pro a M2 Max. Napriek tomu, že sa nejedná o podobný skok ako v prípade najvýkonnejšieho čipu M1 Ultra, nová dvojica procesorov rozhodne má čím zaujať.

- Reklama -
MacBook Pro 2023
Zdroj: Apple

Nová generácia čipov M2 Pro a M2 Max 

Medzi najdôležitejšie a azda jediné výraznejšie zmeny možno považovať zmenu procesorov Apple Silicon. Pôvodnú dvojicu M1 Pro a M1 Max (ktoré sú ešte stále obdivuhodne výkonné) vystriedali konfigurácie M2 Pro a M2 Max. Spoločnosť Apple v prípade nových MacBookov príliš nešpekulovala, no to sa aj dalo čakať. Medzigeneračné okno netrvalo ani jeden a pol roka.

Pôvodné MacBooky Pro 14″ a 16″ tak dostali rovnaké telo a aj drvivú väčšinu špecifikácií. Skutočná zmena sa skrýva ako inak, pod kapotou. Čip M2 Pro12-jadrový CPU a 19-jadrový GPU. Poteší aj možnosť pridania až 32 GB unifikovanej pamäte.

M2 Max však posúva hranice ešte ďalej. Disponuje totiž až 38-jadrovým GPU, dvojnásobnou šírkou pásma unifikovanej pamäte a až 96 GB unifikovanej pamäte. Apple tiež uvádza, že nové aktualizácie MacBookov Pro ponúkajú najdlhšiu výdrž batérie, aká kedy bola v Macu a to až 22 hodín prevádzky na jedno nabitie.

Čip M2 Pro a M2 Max
Zdroj: Apple

Podpora technológie Wi-Fi 6E

Na zlepšenie konektivity nový MacBook Pro podporuje Wi-Fi 6E, ktoré je až dvakrát rýchlejšie ako predchádzajúca generácia. Vďaka tejto technológii je možné rozšíriť Wi-Fi na 6GHz pásmo pre väčšiu šírku, vyššiu rýchlosť a nižšiu latenciu. Predchádzajúce 14″ a 16″ MacBooky Pro podporujú štandardné Wi-Fi 6, ktoré je obmedzené na pásma 2,4 GHz a 5 GHz.

Wi-Fi pripojenie v systéme macOS Ventura
Zdroj: Apple

Podpora monitorov s rozlíšením 8K

Apple nezabudlo ani na ďalšie aspekty konektivity. Nechýbajú pokročilé HDMI porty, ktoré po prvýkrát podporujú 8K displeje. Vďaka 96 GB unifikovanej pamäte v prípade čipu M2 Max môžu používatelia pracovať na komplexnejších projektoch, ktoré (podľa Apple) nezvládnu konvenčné Windows notebooky.

Renderovanie titulov a animácií v programoch Motion je až o 80% rýchlejšie ako pri najrýchlejšom MacBooku Pro s procesorom Intel a až o 20% rýchlejšie ako pri predchádzajúcej generácii. Práca v Xcode je 2,5x rýchlejšia ako v MacBookoch Pro s procesorom Intel a takmer o 25% rýchlejšia ako v predchádzajúcej generácii.

Porty MacBook Pro 2023
Zdroj: Apple

Kedy budú nové MacBooky Pro dostupné? 

Ak vás nový modelový rad MacBooku Pro zaujal a rozmýšľate nad kúpou, máme pre Vás dobré správy. Zariadenia sú dostupné v predobjednávkach už dnes a k prvým majiteľom sa dostanú 24. januára, kedy sa oficiálne spúšťa ich predaj. Kompletná tlačová správa, v ktorej spoločnosť Apple predstavila nové MacBooky Pro 2023, je dostupná na oficiálnej stránke Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -