Spoločnosť Apple plánuje už čoskoro opäť rozšíriť svoju ponuku počítačov Mac. Medzi novými prídavkami bude figurovať aj známy model, ktorý sa prvýkrát v histórii dočká väčšieho prevedenia.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Reč je o MacBooku Air, ktorý na seba vezme podobu súčasného modelu s niekoľkými drobnými zmenami. Najväčšou novinkou však budú jeho rozmery, pričom bude disponovať až 15,5″ obrazovkou.

Aktuálne prevedenie, ktoré bolo predstavené na WWDC 2020 a ponúka 13″ uhlopriečku spolu s procesorom M2 môžete na Slovensku kúpiť od 1 375 €. Väčšia verzia bude pochopiteľne drahšia.

Rovnaký dizajn s väčšou obrazovkou

Podľa známeho analytika Rossa Younga by mohol byť nový MacBook Air uvedený na trh už na jar 2023. Vo svojom tweete Young uvádza, že výroba panelov určených pre MacBook Air sa začne v prvom štvrťroku 2023.

Finálne zariadenie by sa tak mohlo ukázať svetu na jednej z prvých budúcoročných konferencií jablkovej firmy.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

MacBook Air s uhlopriečkou 15,5″ sa rozmerovo zaradí medzi 14″ a 16″ MacBooky Pro a bude to doteraz najväčší MacBook Air. Súčasný model s čipom M2, ktorý bol predstavený tento rok má 13,6″ displej.

Očakáva sa, že nový model MacBooku Air bude mať rovnaký vzhľad ako súčasná verzia. Nebude chýbať plochý dizajn, rozmernejší Trackpad s technológiou Force Touch, klávesnica s funkčnými klávesmi alebo nabíjací port MagSafe.

MacBook Air 2022
Zdroj: Apple

Čo sa týka čipov, MacBook Air s väčšou obrazovkou by mohol byť k dispozícii s čipmi M2 a M2 Pro. Vyššiu konfiguráciu neočakávame, nakoľko výkonnejšie čipy by mali byť dedikované novým MacBookom Pro respektíve Macu mini druhej generácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 13. Stiahnuť si ho môžete prakticky okamžite.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -