Spoločnosť Apple spolu s modelovým radom iPhone 15 predstavila aj novú sériu krytov FineWoven, ktoré nahrádzajú roky zaužívanú kožu. Ako sa však ukázalo, nový materiál nie je až tak prémiový, ako o ňom Apple hovorí. Náhrada za kožené kryty dostala od testerov a recenzentov poriadnu dávku negatívnych ohlasov, hlavne kvôli svojej nízkej kvalite.

Množstvo zákazníkov a médií poukázalo na fakt, že vonkajšia tkanina sa ľahko poškodzuje a špiní. Poškodiť obal môžete napríklad aj nabíjačkou MagSafe alebo obyčajným vsunutím do vrecka, kedy sa textilný materiál dokáže poškriabať a zanechať na povrchu viditeľné šmuhy. Najnovšie sa na internete objavila fotka puzdra FineWoven s chybne umiestneným otvorom pre USB-C port. Na obrázku môžete vidieť, ako sa v otvore nachádza aj časť skrutky, ktorá je umiestnená vedľa.

To znamená, že niektoré kusy môžu byť nesprávne odliate z formy, čo prispieva k nepeknému vizuálu obalu. V prípade giganta z Cupertina na podobné kixy určite nie sme zvyknutí. Firma sa svojim zákazníkom snažila vždy doručiť tú najväčšiu možnú kvalitu.

Prémiový najmä cenou, nie kvalitou 

Na sociálnych médiách sa niektorí používatelia domnievali, že otvor USB-C vyzerá byť nesprávne len kvôli uhlu fotenia, no iní používatelia odpovedali fotkami puzdra FineWoven s rovnakou chybou priamo v ruke. Nie je teda problém všetkých puzdier no zdá sa, že sa dotýka viacerých zákazníkov.

FineWoven kryt na iPhone 15
Zdroj: Stephen Hackett

Okrem toho aj naďalej pribúdajú fotky poškodených puzdier FineWoven vystavených priamo v obchodoch Apple Store. Tie na sebe majú škrabance od prstov a nechtov, ktoré sa dajú na puzdrach vytvoriť aj bez toho, aby ste sa snažili. Je to skrátka „nepekná“ patina z používania.

Spoločnosť Apple uviedla, že materiál FineWoven je niečo trvanlivý mikroplyš vyrobený z 68 % recyklovaného polyesteru. Zároveň tvrdí, že tento materiál má oveľa nižšiu uhlíkovú stopu ako koža a práve preto sa rozhodla úplne odstrániť kožené príslušenstvo z ponuky. Otázne však zostáva, či to bola šťastná voľba.

FineWoven kryt na iPhone 15
Zdroj: Parker Ortolani

Nie je jasné, koľko zákazníkov je nespokojných s novými puzdrami FineWoven, no reakcií pribúda stále viac a viac. Apple sa zatiaľ k týmto prípadom nevyjadrilo no veríme, že ak počet prípadov bude rásť, spoločnosť bude nútená vydať oficiálne stanovisko a možno v budúcnosti textilný materiál prepracuje, aby aj niečo vydržal.

Predsa je jeho slovenská cena nastavená na sume 69 € a to za obyčajný obal na iPhone nie je práve najmenej peňazí. Platí to hlavne vtedy, keď je jeho kvalita tak mizerná, ako na obrázkoch vyššie.

Prečítajte si tiež  Takto funguje Action Button na iPhone 15 Pro: Pozrite sa na všetky funkcie náhrady za prepínač tichého režimu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -