Spoločnosť Apple sa v prípade prémiovej dvojice iPhone 15 Pro a 15 Pro Max uchýlila k radikálnemu kroku. Po dlhých rokoch sme sa dočkali odstránenia prepínača tichého režimu, ktorý bol pre jablkové smartfóny ikonický. Namiesto toho tu máme tlačidlo Action Button, ktoré si môžeme navoliť podľa vlastných potrieb.

Nové tlačidlo umožňuje používateľom prispôsobiť si funkcie, ktoré sa spúšťajú pomocou haptickej spätnej väzby a dynamického ostrova. Tlačidlo Action Button (alebo ak chcete Akčné Tlačidlo)  je v základnom nastavení stále prepínačom tichého režimu, no používatelia ho môžu zmeniť na iné možnosti podľa svojich preferencií.

Táto zmena sa týka iba prémiových modelov iPhone 15 Pro / 15 Pro Max, nakoľko základný iPhone 15 a väčší 15 Plus má ešte stále klasický prepínač. V budúcich generáciách však očakávame rozlúčku s týmto prvkom v rámci celého modelového radu.

iPhone 15 Pro action button
Zdroj: Tom’s Guide

Používatelia môžu nastaviť tlačidlo na ovládanie nasledujúcich funkcií:

  • Prepínač tichého režimu
  • Prepínač režimu Sústredenie
  • Spustenie aplikácie Fotoaparát
  • Spustenie aplikácie Hlasové poznámky
  • Zapnutie baterky
  • Spustenie funkcie Prekladač
  • Spustenie lupy
  • Vykonanie skratky
  • Aktivácia funkcie sprístupnenia

Najviac možností ponúkajú posledné dve funkcie a to Skratky a Sprístupnenie. Používatelia môžu pripojiť ľubovoľnú skratku alebo funkciu sprístupnenia k akčnému tlačidlu a získať tak neobmedzené možnosti ovládania svojho iPhonu.

Action Button iPhone 15 Pro
Zdroj: MacRumors

Čo na túto zmenu hovoríte vy? Ste fanúšikom akčného tlačidla alebo sa skôr radíte medzi zástancov klasického prepínača tichého režimu?

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 má zvláštnu funkciu: Dokážete ho pripojiť na internet priamo ethernetovým káblom

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -