Ak sa chystáte kúpiť si iPhone 15, alebo iPhone 15 Plus, budete mať pri spustení predaja na výber z piatich rôznych farieb. Podľa leakera s prezývkou “Unknownz21”, ktorý zdieľal mnoho informácií o novinkách od Apple, by sa mali iPhone 15 a iPhone 15 Plus predávať v nových farebných variantoch.

Okrem nových farebných možností by sme si v balení očakávaného smartfónu mohli nájsť dokonca aj ďalšie prekvapenie. Gigant z Cupertina plánuje ponúknuť nový kábel s textilným opletením, ktorý bude naviac v rovnakej farbe ako smartfón. Nepomôže to len vizuálnej stránke, ale aj celkovej odolnosti kábla, ktorá bude na oveľa vyššej úrovni, než pri súčasných gumených kábloch. Tie totiž celé roky trpia problémami s lámaním.

Nové káble s koncovkou USB-C navyše nebudú len krajšie a odolnejšie, ale dokonca o polovicu dlhšie, ako tie súčasné. Apple už používa opletené káble pri svojich MacBookoch s MagSafe 3 konektorom, takže je logické, že by ich mohol použiť aj pri iPhone, ktorý prechádza na USB-C.

Za zmienku tiež stojí, že tento dizajn sme už videli aj pri Lightning kábloch, no objavil sa len pri príslušenstve, ako MagicMouse, alebo TrackPad pre počítače Mac.Aj tieto zariadenia však v budúcnosti budú musieť prejsť na USB-C.

iPhone 15 dorazí v pestrofarebnej škále

Zberateľ prototypov Apple vystupujúci pod pseudonymom „Kosutami” potvrdil existenciu nových káblov a ukázal fotografiu, ktorá vraj pochádza priamo od jedného z dodávateľov spoločnosti Apple v Číne. Na nej tak vidieť celkovo 5 farebných možností nových textilných káblov.

Farebné káble USB-C pre iPhone 15
Zdroj: Twitter / Kosutami

Jedna zaujímavosť je, že oranžový kábel vyzerá na niektorých fotkách skôr ružovo, čo vyvolalo zmätok v komunite fanúšikov. Možno ide o koralovú farbu, ktorú Apple naposledy použil pre iPhone XR v roku 2018. Na stole teda zostáva aj táto farebná možnosť.

Odtiene opletených káblov USB-C sa zhodujú s niekoľkými farebnými variantmi, ktoré podľa Unknownz21 testovala spoločnosť Apple už v minulosti. Celkovo vyzerá výber farieb pre štandardný iPhone 15 a iPhone 15 Plus nasledovne:

  • Midnight / čierna
  • Starlight / biela
  • Žltá
  • Modrá
  • Oranžová / coral
iPhone 15
Zdroj: PhoneArena.com

Ktorú z predpokladaných farebných možností by ste zvolili vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Prekáža vám dĺžka nabíjacieho káblu pre iPhone? Už čoskoro sa zmení k lepšiemu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -