Dnes sme sa dočkali predstavenia jubilejnej desiatej generácie základného iPadu. Noviniek v prípade je naozaj dosť, no zaujímavé je aj oznámenie týkajúce sa predchádzajúcej generácie z roku 2021. Po oznámení iPadu 10. generácie je model 9. generácie naďalej dostupný v spoločnosti Apple za rovnakú štartovaciu.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo nový iPad 10. generácie. Vďaka tejto zmene môže ísť o obľúbené zariadenie Slovákov

Modely iPad deviatej generácie s kapacitou 64 GB a 256 GB sú naďalej dostupné za cenu 349 € a 509 €. Model je stále v ponuke ako vo Wi-Fi, tak aj v Cellular + Wi-Fi verzii a v rovnakých farebných variantoch Silver a Space Gray, čo znamená, že nedošlo k žiadnej zmene cien ani dostupných konfigurácií zariadenia. iPad 9 kúpite za najlepšiu cenu na Slovensku tu.

Ak si teda nebrúsite zuby na najnovší model v podobe iPadu 10. generácie, predchádzajúci model je tou pravou ľudovou voľbou.

iPad 9. generácie s Apple Pencil na stole
Zdroj: Pocket-lint

Čo prináša nový iPad 10. generácie? 

V útrobách novinky sa nachádza čip A14 Bionic, ktorý je vyrábaný 5 nm výrobným procesom a jeho premiéry sme sa dočkali ešte v roku 2020 – v iPade Air 4. generácie. Do dnešných dní ide o hodnotný procesor, ktorý vám bude slúžiť ešte niekoľko dlhých rokov. Za toto dávame spoločnosti Apple veľký palec hore.

Novinka je dostupná v niekoľkých veselých farbách a rovnako si zachovala aj snímač odtlačkov prstov Touch ID vo vrchnej časti hliníkového rámu. Moderný edge-to-edge displej má kvalitné zobrazenie a samozrejme podporuje Apple Pencil. Nechýba ani nové umiestnenie kamery, ktorá sa po novom nachádza v strede pravého rámčeka a je orientovaná pre používanie na šírku.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Tu je však mierne obmedzenie, nakoľko ide len o prvú generáciu obľúbeného stylusu. Apple sa zrejme snažilo aj týmto spôsobom odlíšiť lacnejšie a drahšie iPady, čo nie je celkom fér voči zákazníkom. K iPadu si, ale budete môcť zakúpiť samostatnú klávesnicu, vďaka čomu vám čiastočne nahradí notebook a takisto Cellular verziu s podporou 5G pripojenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here