Očakávania sa stali realitou. Spoločnosť Apple pred malou chvíľou predstavila úplne nový základný iPad, ktorý konečne pôsobí ako z tohto desaťročia. Zariadenie dostalo kompletne nový dizajn (prebratý od iPadu Air 4 a 5. generácie) a takisto výkonnejší procesor.

V útrobách novinky sa nachádza čip A14 Bionic, ktorý je vyrábaný 5 nm výrobným procesom a jeho premiéry sme sa dočkali ešte v roku 2020 – v iPade Air 4. generácie. Do dnešných dní ide o hodnotný procesor, ktorý vám bude slúžiť ešte niekoľko dlhých rokov. Za toto dávame spoločnosti Apple veľký palec hore.

Novinka je dostupná v niekoľkých veselých farbách a rovnako si zachovala aj snímač odtlačkov prstov Touch ID vo vrchnej časti hliníkového rámu. Moderný edge-to-edge displej má kvalitné zobrazenie a samozrejme podporuje Apple Pencil.

Tu je však mierne obmedzenie, nakoľko ide len o prvú generáciu obľúbeného stylusu. Apple sa zrejme snažilo aj týmto spôsobom odlíšiť lacnejšie a drahšie iPady, čo nie je celkom fér voči zákazníkom.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

K iPadu si, ale budete môcť zakúpiť samostatnú klávesnicu, vďaka čomu vám čiastočne nahradí notebook a takisto Cellular verziu s podporou 5G pripojenia.

Cena základného 64 GB modelu štartuje v USA na úrovni 449 $ a za model s 5G zaplatíte 599 $. O slovenských cenách vás budeme informovať čoskoro, no už teraz je jasné, že základný iPad zdražel a to výrazne. Doterajší model zoženiete aj za 349 €.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

iPad 10. generácie vstúpi do predaja v 28 regiónoch po celom svete už 26. októbra 2022, pričom predobjednávky budú spustené o týždeň skôr – 18. októbra. Podrobnejší článok prinesieme čoskoro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  5 super aplikácií, ktoré sú dnes zdarma
Môže ťa zaujímať
- Reklama -