Očakávania sa stali realitou. Spoločnosť Apple pred malou chvíľou predstavila úplne nový základný iPad, ktorý konečne pôsobí ako z tohto desaťročia. Zariadenie dostalo kompletne nový dizajn (prebratý od iPadu Air 4 a 5. generácie) a takisto výkonnejší procesor.

V útrobách novinky sa nachádza čip A14 Bionic, ktorý je vyrábaný 5 nm výrobným procesom a jeho premiéry sme sa dočkali ešte v roku 2020 – v iPade Air 4. generácie. Do dnešných dní ide o hodnotný procesor, ktorý vám bude slúžiť ešte niekoľko dlhých rokov. Za toto dávame spoločnosti Apple veľký palec hore.

Novinka je dostupná v niekoľkých veselých farbách a rovnako si zachovala aj snímač odtlačkov prstov Touch ID vo vrchnej časti hliníkového rámu. Moderný edge-to-edge displej má kvalitné zobrazenie a samozrejme podporuje Apple Pencil.

Tu je však mierne obmedzenie, nakoľko ide len o prvú generáciu obľúbeného stylusu. Apple sa zrejme snažilo aj týmto spôsobom odlíšiť lacnejšie a drahšie iPady, čo nie je celkom fér voči zákazníkom.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

K iPadu si, ale budete môcť zakúpiť samostatnú klávesnicu, vďaka čomu vám čiastočne nahradí notebook a takisto Cellular verziu s podporou 5G pripojenia.

Cena základného 64 GB modelu štartuje v USA na úrovni 449 $ a za model s 5G zaplatíte 599 $. O slovenských cenách vás budeme informovať čoskoro, no už teraz je jasné, že základný iPad zdražel a to výrazne. Doterajší model zoženiete aj za 349 €.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

iPad 10. generácie vstúpi do predaja v 28 regiónoch po celom svete už 26. októbra 2022, pričom predobjednávky budú spustené o týždeň skôr – 18. októbra. Podrobnejší článok prinesieme čoskoro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple zavedie nové hybridné OLED displeje do svojich produktov. Ako prvé budú na rade iPady
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here