Pri oznamovaní nových funkcií od Apple sme si už takpovediac zvykli, že na Slovensku si na očakávané vychytávky musíme počkať o niečo dlhšie, ako v ostatných štátoch. Pekným príkladom môže byť podpora platobných kariet vo Wallet alebo LTE pripojenie na hodinkách.

Jedna z funkcií, ktorú Apple uviedlo pred nejakým časom sa však už čoskoro predsa ukáže aj v našich končinách. Reč je o redizajnovaných Apple Mapách, ktoré prídu so sympatickou nádielkou vylepšení.

Zhruba pred mesiacom spoločnosť Apple oznámila, že vynovená aplikácia Mapy dorazí do niekoľkých ďalších európskych krajín. Vtedy sa však Slovensko na zozname neukázalo. Po Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Česku, Chorvátsku a Slovinsk, už ale prišiel rad aj na nás.

Nové Apple Mapy prídu na Slovensko už čoskoro

Nová aktualizácia Apple Máp prinesie to, po čom používatelia prahnú už roky. Apple zavedie presnejšie zobrazenie ciest a podrobnejšiu orientáciu ako v mestách, tak aj mimo nich. Názorné ukážku si môžete pozrieť na nižšie uvedených obrázkoch.

Aktualizácia Apple Mapy pre Slovensko
Zdroj: Reddit / r/applemaps
Aktualizácia Apple Mapy pre Slovensko
Zdroj: Reddit / r/applemaps

Na mapách tiež pribudnú orientačné body a lepšie obrysy budov, takže bude omnoho jednoduchšie nájsť konkrétne miesta. S odstupom času by sme sa mali dočkať aj 3D modelov pamiatok a známych budov s dedikovanými popismi.

Mapy môžu tiež pomôcť vodičom s plánovaním ciest, hlavne s elektrickými vozidlami. Budú zahŕňať miesta so stojanmi na nabíjanie, pričom vám rovno vypočítajú dojazd a rozdelenie zastávok.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy dostávajú funkciu, ktorá chýbala mnohým používateľom. Má to ale háčik

Na novinku, ktorá už onedlho dorazí na Slovensko upozornil kanál r/applemaps na Reddite. Podľa informácií je však funkcia stále v ranných fázach testovania a jej príchod sa môže o niečo oneskoriť.

Aktualizácia Apple Mapy pre Slovensko
Zdroj: Reddit / r/applemaps
Aktualizácia Apple Mapy pre Slovensko
Zdroj: Reddit / r/applemaps

Príchod aktualizácie, ktorá na Slovensko prinesie podrobnejšie Mapy a ďalšie funkcie je predbežne naplánovaný na jún 2023. Spolu so Slovenskom sa v ďalšej vlne bude nachádzať aj Taiwan a Hong Kong, kde taktiež začala testovacia fáza.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Aký názor máte na Apple Mapy vy? Používate jablkovú navigáciu alebo dávate skôr prednosť Google Maps či Waze? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.‘

Môže ťa zaujímať
- Reklama -