Spoločnosť Apple nedávno oznámila aktualizáciu firmvéru pre najnovšie slúchadlá AirPods Pro, ktorá umožňuje nové gestá na diskrétnejšie prijímanie alebo odmietanie hovorov. Zdá sa, že Apple pracuje na podobných gestách aj pre náhlavnú súpravu Vision Pro. Vďaka novej technológii budú používatelia schopní ovládať headset jednoduchým otáčaním hlavy.

Táto funkcionalita je načrtnutá v novej patentovej prihláške, ktorá nesie názov „Ovládanie zariadenia pomocou gesta otáčania hlavy„. Podľa patentu by používateľ mohol ovládať rôzne prvky systému visionOS otáčaním alebo kývnutím hlavy do strany alebo iným smerom.

Apple Vision dostane nové prvky ovládania hlavou

Počas používania Apple Vision Pro by používateľ jednoducho zmenil nastavenia hlasitosti či jasu zariadenia bez toho, aby sa musel čohokoľvek dotýkať alebo použil svoj hlas. Táto funkcia by mala byť rozšírená aj pre prijímanie hovorov, ovládanie multimediálneho obsahu alebo práce s ďalšími aplikáciami.

Vsiion Pro patent
Zdroj: PPUBS

Opisovaná technológia bola vyvinutá pre „náhlavné zariadenia“, čo v tomto prípade poukazuje práve na súpravu Apple Vision Pro. Momentálne systém VisionOS už umožňuje používateľom zariadenia Apple Vision Pro ukazovať na prvky rozhrania pohybom hlavy, no s príchodom tejto novinky by sa možnosti výrazne prehĺbili.

Spoločnosť Apple už na jeseň uvedie novú systémovú aktualizáciu visionOS 2, ktorá prinesie novinky ako rozšírenie externej obrazovky pre prácu s Macom, nový režim pre cestovanie alebo nové gestá pre rýchle príkazy.

Ovládanie otáčaním hlavy sa síce v nadchádzajúcej aktualizácii nachádzať nebude, no Apple bude s touto možnosťou pracovať do budúcich nadstavieb systému. Gigant z Cupertina taktiež pracuje na cenovo dostupnejšej súprave Apple Vision, ktorá ponúkne takmer porovnateľný používateľský zážitok, no s menšími kompromismi.

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Mylo Kaye (úprava redakcie)

Apple vkladá do kategórie náhlavných zariadení naozaj veľké nádeje. Apple Vision Pro sa pomaly ale isto dostáva do prvých európskych krajín, takže si ho budeme môcť užiť aj mimo USA.

Predaj na slovenskom trhu zatiaľ nebol potvrdený, no podľa predpokladov by sme sa ho mali dočkať v nasledujúcich vlnách expanzie. Snáď už nebudeme čakať príliš dlho.

Prečítajte si tiež  Apple predstaví lacnejšiu alternatívu za Vision Pro. V tomto má byť horšia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -