Spoločnosť Apple pred niekoľkými mesiacmi uviedla na trh očakávanú novinku v podobe náhlavnej súpravy Vision Pro. Od tej doby si ju mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži zákazníci z USA, pričom okrem chvály nechýbala aj poriadna vlna kritiky. Keďže ide o prvú generáciu produktu, Apple sa v najbližšej budúcnosti sústredí na vychytávanie múch systému.

Nová aktualizácia visionOS 2 sa zameria na viacero prvkov, pričom okrem odladenia systému a používateľského rozhrania sa dočkáme aj nových funkcií. Poďme sa spolu pozrieť na všetky novinky, ktoré gigant z Cupertina chystá pre tento revolučný produkt.

Apple cieli na vylepšenie používateľského zážitku 

Od spustenia digitálneho obchodu App Store pre systém visionOS sme sa dočkali vyše 2000  aplikácií, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre súpravu Vision Pro. Kalifornská spoločnosť chce v tejto iniciatíve pokračovať a priniesť na obrazovky headsetu ešte viac obsahu, pričom nebudú chýbať ani vylepšenia pre natívne aplikácie od Apple.

Apple Vision Pro 3D fotky
Zdroj: Apple

Nový operačný systém visionOS 2 prináša inovácie v ovládaní gestami, čím zjednodušuje používanie rýchlych príkazov. Ovládanie tak bude oveľa efektívnejšie a používatelia dostanú viac možností ako pracovať s rozhraním.

Nové funkcie pre Fotky aj virtuálne pracovisko

Solídnej dávky noviniek sa dočká aj aplikácia Fotky. Tá po novom umožní transformovať 2D obrázky na priestorové zábery. V praxi to bude znamenať, že 3D obsah už nebude nutné vytvárať iba kamerami najnovších iPhonov 15 Pro a 15 Pro Max.

Apple zapracoval aj na funkcii Mac Virtual Display, ktorý sa dočkal zlepšenia v podobe vyššieho rozlíšenia a kvality obrazu. Práca v kooperačnom móde systémov visionOS a macOS tak ponúkne čistejší obraz a plynulejšiu odozvu.

Apple Vision Pro Mac Display
Zdroj: Apple

Apple oznámil aj novinku, na ktorú čakali používatelia prakticky od predstavenia tohto zariadenia. Vision Pro bude konečne možné pripojiť k počítačovým myšiam. Práca s Mac aplikáciami v rozhraní visionOS 2 tak splní všetky potreby plnohodnotného počítača.

Vision Pro bude dokonalým parťákom na cestovanie

Do systému visionOS 2 dorazí nový režim pre cestovanie, ktorý bude kompatibilný aj s vlakovou dopravou. Doteraz bola táto funkcia prezentovaná iba pre používanie v lietadle. Apple v tomto prípade použije podobnú technológiu, ktorú aplikuje špeciálne pre potreby cestujúcich vo vlaku.

Spoločnosť Apple naviac spolupracuje s firmami ako Canon na rozšírení dostupnosti hardvéru pre snímanie Spatial Video obsahu. Okrem toho je v procese aj aktualizácia a rozširovanie API pre vývojárov, vrátane nového TableTopKitu. ten umožňuje rýchlejšie vytváranie hier a aplikácií pre interakciu na ploche.

Apple Vision Pro
Zdroj :Apple

Čerstvo predstavená aktualizácia systému visionOS bude dostupná na jeseň tohto roku. Dovtedy sa dočkáme testovania v rámci beta verzií, ktoré Apple uvoľní najprv pre vývojárov a neskôr aj pre verejnosť.

Prečítajte si tiež  WWDC 2024 práve začala. Apple čochvíľa predstaví iOS 18

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -