Spoločnosť Apple tento týždeň uvoľnila tretiu beta verziu watchOS 10.2, ktorá opäť prináša niekoľko zmien. Jednou z nich je funkcia, ktorú gigant z Cupertina v rámci generačného updatu watchOS 10 odstránil. Týka sa možnosti zmeny ciferníkov priamo z obrazovky.

Blížiaci sa systém watchOS 10.2 prinesie možnosť, vďaka ktorej si používatelia môžu zvoliť, či chcú na zmenu aktívneho ciferníka použiť gesto ťahania prstom alebo stlačenia a potiahnutia obrazovky. Práve prvá spomínaná možnosť bola pred niekoľkými mesiacmi odstránená, no už čoskoro by sa mala vrátiť.

V predchádzajúcich verziách systému bolo gesto potiahnutia prstom prednastavené, no spoločnosť Apple túto interakciu zmenila.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Dôvodom boli početné sťažnosti, v ktorých používatelia hovorili ,že ciferníky sa dali ľahko zmeniť neúmyselne. Teraz je potrebné pred ťahaním dlho podržať prst na displeji, aby sa aktívny ciferník zmenil.

Majitelia Apple Watch, ktorí mali radšej pôvodný spôsob zmeny ciferníkov, sa budú môcť v systéme watchOS 10.2 rozhodnúť, či chcú túto možnosť zapnúť. Zmena bude dostupná jednoducho v rámci nastavení.

watchOS 10.1
Zdroj: Apple

Systém watchOS 10.2 je momentálne dostupný pre vývojárov a verejných beta testerov, pričom jeho oficiálne vydanie sa plánuje na december. O jeho príchode vás budeme informovať.

Prečítajte si tiež  Apple vydal aktualizáciu watchOS 10.1.1, ktorá opravuje zásadnú chybu Apple Watch
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -