Ak si predplácate niektorú z Apple služieb tak sa pripravte na to, že pri nej/nich budete mať hlbšie do vrecka. Spoločnosť Apple dnes oznámila, že predplatné členstvo pre jej platformy ako sú Apple TV+, Apple Arcade a Apple Music porastie.

Zdražovanie sa bude týkať ako nových, tak aj existujúcich členov. Zmena cenníka bude pre nových zákazníkov platiť okamžite, pre existujúcich predplatiteľov sa uplatní až po 30 dňoch od dnešného dátumu, presnejšie v deň ich ďalšieho predĺženia predplatného.

Spoločnosť Apple by mala postupne posielať e-maily existujúcim predplatiteľom, aby ich informovala o zmenách, podobne ako to urobila po zvýšení cien niektorých služieb minulý rok.

Koľko si priplatíme za Apple služby? 

V našich končinách by sa malo týkať zdražovanie len služieb Apple Music, Apple TV+ a Apple Arcade nakoľko Apple News+ a Apple Fitness+ na Slovensku dostupné nie sú.

V čase písania tohto článku sú ceny na platformách Apple stále nezmenené, takže zatiaľ nie je jasné, o koľko si za jednotlivé platformy priplatíme.

Predplatné Apple One
Zdroj: Apple

Zdražovanie by sa malo týkať aj predplatného Apple One, ktoré zoskupuje všetky dostupné služby do jedného balíka. Toto členstvo je u nás momentálne dostupné za 12,95 € za individuálny plán alebo za 16,95 € v prípade rodinného plánu.

O koľko sa na Slovensku zdražuje Apple TV+? 

V USA sa platformy dočkajú zdražovania v rozmedzí od dvoch do štyroch dolárov, no vzhľadom na rozdiely v plánoch a dostupný obsah bude cenová politika na Slovensku celkom iná. Zatiaľ nie je známe, o koľko sa zvýši cena služieb Apple Music či Apple Arcade, no pri Apple TV+ už túto informáciu oficiálne máme a určite vás nepoteší.

Za platformu si totiž priplatíme o extrémnych 43 % viac, čo znamená, že namiesto súčasných 6,99 € / mesačne bude stáť až 9,99 € / mesačne. To je paradoxne viac, ako platíme za základný balík Netflixu podľa oficiálneho cenníka. Táto streamovacia služba pritom prináša neporovnateľne viac filmov, seriálov aj relácií, než Apple TV+.

Aj preto sa dá predpokladať, že Apple stratí nemalé množstvo zákazníkov, ktorí už cenu 9,99 € / mesačne, ktorá je len tak mimochodom dvojnásobná v porovnaní s cenou, za akú bola Apple TV+ v roku 2019 uvádzaná na trh nebudú akceptovať. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple Music na 6 mesiacov zadarmo? Apple má zaujímavú akciu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -