Prednedávnom sme sa dočkali vydania druhej verejnej beta verzie systému iOS 16, ktorý oficiálne dorazí už počas tejto jesene. Okrem vyladenia niektorých problémov a bugov v systéme sa však portálu 9to5Mac podarilo nájsť aj jednu zaujímavú novinku. Očakávaná funkcia, ktorú poznáme z hodiniek Apple Watch by mohla doraziť na iPhone už čoskoro. Always-On Display sa možno stane realitou v iPhone 14 Pro a 14 Pro Max

Prečítajte si tiež  Apple vydáva druhú verejnú beta verziu systémov iOS 16 a iPadOS 16

Najnovšia beta verzia systému iOS 16 pridáva do predvolených tapiet nový stav s označením „Sleep“. Nový režim spánku zobrazuje rovnakú tapetu v tmavšom sfarbení, ktorý funguje v podobe filtra. Dôvodom je zníženie jasu a zjemnenie svetlých bodov a tým aj celého displeja, čím sa kladie dôraz na výdrž batérie.

Vždy zapnutá obrazovka na štýl Apple Watch

Zdá sa, že spoločnosť Apple bude na iPhone 14 Pro predsa kopírovať režim, ktorý sa nachádza na hodinkách Apple Watch. Touto funkciou disponujú Apple Watch Series 5 a novšie, pričom pri jej zapnutí má používateľ možnosť vidieť tmavšiu verziu nastaveného ciferníka. Po zdvihnutí sa displej rozsvieti, čo by mohlo fungovať rovnako aj v prípade nových iPhonov.

Funkcia Always-On Display na iPhone v systéme iOS 16
Zdroj: 9to5Mac

Vďaka novému stavu „Sleep“ budú používatelia vidieť okrem tmavej tapety aj informácie ako napríklad aktuálny čas a widgety uzamknutej obrazovky, aj keď sa ich displej aktívne nepoužíva. Čo je pozitívnou, no zároveň pre niekoho možno aj negatívnou správou, táto funkcua by sa mala ukázať iba v modeloch s označením Pro.

Always-On obrazovka bude dostupná iba na modeloch iPhone 14 Pro a 14 Pro Max kvôli pokročilejším displejom, ktoré dosahujú najnižšiu obnovovaciu frekvenciu iba 1Hz. Vďaka tejto vychytávke sa zlepší energetická účinnosť obrazovky, ktorá je nutná pre možnosť vždy zapnutého displeja.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -