Spoločnosť Apple vydala nové verzie svojich operačných systémov, medzi ktorými nesmie chýbať ani aktualizácia pre počítače Mac. Nová verzia macOS Ventura 13.2 prináša okrem opráv chýb aj dôležité prvky zabezpečenia. Podľa spoločnosti Apple by s jej nainštalovaním nemal výhať žiaden používateľ.

Novinky v rámci systému macOS Ventura 13.2 

Táto aktualizácia prináša pokročilú ochranu dát pre iCloud, bezpečnostné kľúče pre Apple ID a ďalšie vylepšenia a opravy chýb pre Mac.

•Pokročilá ochrana dát pre iCloud rozširuje celkový počet kategórií dát v iCloude chránených pomocou E2EE šifrovania na 23 (vrátane iCloud zálohy, Poznámok a Fotiek), vďaka čomu zostávajú vaše dáta chránené aj v prípade úniku dát z cloudu.

•Bezpečnostné kľúče pre Apple ID umožňujú užívateľom posilniť zabezpečenie účtu tým, že na prihlasovanie bude nutné používať fyzický bezpečnostný kľúč.

•V apke Freeform bol odstránený problém spôsobujúci, že sa niektoré ťahy nakreslené ceruzkou Apple Pencil alebo prstom nezobrazovali na zdieľaných nástenkách.

•Bol vyriešený problém s VoiceOverom, ktorý pri písaní občas prestával ponúkať zvukovú odozvu.

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Apple natočilo nádhernú vianočnú reklamu na iPhone 13 Pro. Čo na ňu hovoríte vy?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here