Apple TV je mimoriadne obľúbený produkt, ktorý by nemal chýbať v obývačke fanúšika spoločnosti Apple. Slúži primárne na sledovanie filmov a seriálov, ktorým však bez tituliek nemusíte rozumieť. Zrejme ste ani nevedeli o tom, že si ich tu viete výrazne upraviť podľa vlastného gusta. Pozrite sa ako…

Prispôsobte si titulky na Apple TV

Nie je to žiadna veda a zvládnete to za pár minút. Jablková spoločnosť si teraz pripravila nové video, v ktorom vás naučí zmeniť si dizajn tituliek podľa toho, ako vám to najviac vyhovuje. Ku všetkému vám pomôže vyhradená sekcia v nastaveniach, kde si vytvoríte svoj vlastný štýl.

Môžete si ho dokonca aj pomenovať a následne uložiť. Ak vašu Apple TV používa viacero ľudí, každý si môže vybrať počas jej sledovania vlastné titulky (nastavenie teda nie je potrebné po uložení opakovať).

Návod: Prispôsobte si titulky na Apple TV. Môžete zmeniť font, farbu či ich veľkosť.
Návod: Prispôsobte si titulky na Apple TV. Môžete zmeniť font, farbu či ich veľkosť.

Na výber je množstvo rôznych fontov, veľkostí či farieb, ktoré sa dajú konfigurovať. Apple v tomto prípade zašlo tak ďaleko, že si viete zmeniť aj farbu štandardného šedého pozadia, ktoré sa nachádza “pod” titulkami (kvôli kontrastu na svetlejších záberoch).

- Reklama -

Takisto sa dá nastaviť aj priehľadnosť tohto “pozadia” na škále od 0-100%. Nižšie sa nachádzajú ešte ďalšie možnosti, ktoré sa dajú prispôsobiť. Je tu niekto medzi nami, kto si už titulky upravoval alebo využívate skôr vstavané nastavenie od Apple? Napíšte do komentára.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here