Apple TV je mimoriadne obľúbený produkt, ktorý by nemal chýbať v obývačke fanúšika spoločnosti Apple. Slúži primárne na sledovanie filmov a seriálov, ktorým však bez tituliek nemusíte rozumieť. Zrejme ste ani nevedeli o tom, že si ich tu viete výrazne upraviť podľa vlastného gusta. Pozrite sa ako…

Prispôsobte si titulky na Apple TV

Nie je to žiadna veda a zvládnete to za pár minút. Jablková spoločnosť si teraz pripravila nové video, v ktorom vás naučí zmeniť si dizajn tituliek podľa toho, ako vám to najviac vyhovuje. Ku všetkému vám pomôže vyhradená sekcia v nastaveniach, kde si vytvoríte svoj vlastný štýl.

Môžete si ho dokonca aj pomenovať a následne uložiť. Ak vašu Apple TV používa viacero ľudí, každý si môže vybrať počas jej sledovania vlastné titulky (nastavenie teda nie je potrebné po uložení opakovať).

Návod: Prispôsobte si titulky na Apple TV. Môžete zmeniť font, farbu či ich veľkosť.
Návod: Prispôsobte si titulky na Apple TV. Môžete zmeniť font, farbu či ich veľkosť.

Na výber je množstvo rôznych fontov, veľkostí či farieb, ktoré sa dajú konfigurovať. Apple v tomto prípade zašlo tak ďaleko, že si viete zmeniť aj farbu štandardného šedého pozadia, ktoré sa nachádza „pod“ titulkami (kvôli kontrastu na svetlejších záberoch).

Takisto sa dá nastaviť aj priehľadnosť tohto „pozadia“ na škále od 0-100%. Nižšie sa nachádzajú ešte ďalšie možnosti, ktoré sa dajú prispôsobiť. Je tu niekto medzi nami, kto si už titulky upravoval alebo využívate skôr vstavané nastavenie od Apple? Napíšte do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.