Po boku iOS 17, iPadOS 17 a watchOS 10 jablková spoločnosť priniesla aj aktualizáciu pre svoju šikovnú televíznu krabičku. Apple TV sa dočkala systémového updatu tvOS 17. V nasledujúcich riadkoch sa môžete zoznámiť so všetkými novinkami, ktoré aktualizácia prináša.

Apple sa v rámci tvOS 17 zameralo na nové funkcie pre Ovládacie centrum, FaceTime a SharePlay. Novinkou je aj spôsob, ako nájsť stratený diaľkový ovládač Apple TV pomocou iPhonu, a tiež niekoľko nových možností šetriča obrazovky s fotografiami.

tvOS 17 oficiálna podpora 

Potešíme predovšetkým používateľov starších modelov Apple TV, nakoľko operačný systém tvOS 17 je momentálne k dispozícii pre všetky zariadenia od Apple TV HD z roku 2015 vyššie. Podpora sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom teda nijako nezmenila.

FaceTime prichádza aj na Apple TV

S tvOS 17 si môžete užiť aplikáciu FaceTime priamo na svojej televízii. Aplikácia využíva funkciu Continuity Camera, pričom na snímanie obrazu používa kameru z iPhonu alebo iPadu. Takto môžete telefonovať so svojimi priateľmi a rodinou na veľkej obrazovke.

Do tvOS 17 tiež pribudla funkcia karaoke v Apple Music Sing, vďaka ktorej môžete využívať rovnakú funkciu Continuity Camera na to, aby ste sa videli ako spievate aj s filtrami.

Zdroj: Apple

Aktualizácia prináša novú funkciu SharePlay pre obývaciu izbu. Táto funkcia vám umožňuje sledovať obsah spoločne so svojimi priateľmi na FaceTime. Môžete tiež vidieť ich reakcie na televízii v rozložení rozdelenej obrazovky.

Apple tiež oznámilo uvoľnenie rozhranie API Continuity Camera pre Apple TV. To znamená, že aplikácie ako Zoom a WebEx budú môcť používať kamery z iPhonu a ostatných zariadení na videohovory v rozhraní Apple TV.

Zdroj: Apple

Hľadanie ovládača už nebude problém

Ak ste niekam založili svoj diaľkový ovládač Apple TV, nemusíte zbytočne strácať čas s jeho hľadaním. S tvOS 17 si môžete pomôcť svojím iPhonom. Ten totiž dokáže zachytiť Bluetooth signály z diaľkového ovládača a ukázať vám jeho polohu v aplikácii Find My na obrazovke vášho iPhonu.

Zdroj: Apple

Medzi ďalšie nové funkcie patrí podpora Dolby Vision 8.1, možnosť vylepšenia dialógu, aby bolo ľahšie počuť čo sa hovorí cez hudbu a efekty a taktiež podpora aplikácií VPN tretích strán.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 17: Toto sú všetky novinky a podporované zariadenia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -