Pripravovaný headset z dielne cupertínskeho giganta sa zaslúžil o poriadnu dávku pozornosti posledných mesiacov. Napriek tomu, že Apple práce doposiaľ oficiálne nepotvrdilo, na povrch vychádzajú ďalšie zaujímavé novinky. V záznamoch o nahrávaní do App Store a v otvorenom zdrojovom kóde spoločnosti Apple sa vyskytli nové odkazy na „realityOS“.

Prečítajte si tiež  Operačný systém iOS 15.4 potvrdzuje, že Apple pracuje na inteligentných okuliaroch / Headsete

Práve tento názov má niesť operačný systém AR/VR, na ktorom bude fungovať avizovaný headset. Spoločnosť Apple pracuje na najmenej dvoch projektoch pre virtuálnu a rozšírenú realitu, ktorých by sme sa mali dočkať možno už koncom tohoto roka. Reálnejšia méta sa však týka rokov 2023 a 2024.

Podľa analytikov bude náhlavná súprava vybavená dvojicou čipov Apple Silicon, pričom sa má jednať minimálne o procesory M1. Tie sa zaslúžia o výpočtový výkon na úrovni počítačov Mac a inovatívny zážitok s plynulým prepínaním medzi režimami AR a VR.

Očakáva sa, že náhlavná súprava AR/VR bude prevádzkovať nový operačný systém, ktorý sa predtým označoval ako „rOS“, čo je skratka pre Reality Operating System. Operačný systém pre AR/VR, ktorý poprvýkrát objavila agentúra Bloomberg ešte v roku 2017, má interné kódové označenie „Oak„.

Podľa Marka Gurmana z Bloombergu chce Apple pre náhlavnú súpravu vytvoriť obchod s aplikáciami so zameraním na hry, streamovanie videoobsahu a videokonferencie. Podľa všetkého sa bude jednať o komplexné trojrozmerné digitálne prostredie určené na hranie hier, konzumáciu médií a komunikáciu.

Prečítajte si tiež  Známy analytik odhaľuje ďalšie špecifikácie pripravovaného Apple headsetu

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.