Systémové aktualizácie v podobe iOS 15.4 a iPadOS 15.4 by už čoskoro mali priniesť celkom slušnú nádielku nových funkcií a vylepšení. Nové beta verzie oboch systémov dnes síce Apple sprístupnilo iba pre vývojárov, no čoskoro by sa ich už mala dočkať aj široká verejnosť.

Systémy iOS a iPadOS 15.4 prinášajú niektoré z najvýznamnejších zmien, ktoré sme v aktualizácii videli od uvedenia samotného iOS 15. Na modeloch iPhone 12 a 13 je teraz k dispozícii možnosť používať Face ID pri nosení rúška či respirátora, pričom na overenie nie sú potrebné hodinky Apple Watch. Funguje to rovnako ako klasické Face ID s rozdielom, že pri nosení masky skenuje senzor oblasť okolo očí.

- Reklama -

Na iPade prináša iPadOS 15.4 dlho očakávanú funkciu Universal Control. V spojení s Macom s macOS Monterey 12.3 umožňuje táto vychytávka ovládať viacero Macov a iPadov jedným trackpadom, myšou alebo klávesnicou. Na používanie možnosti je však nutné aktualizovať ako iPadOS tak aj macOS.

iOS 15.4

Jablková spoločnosť naviac upozorňuje, že 12,9″ iPad Pro piatej generácie a 11″ iPad Pro tretej generácie nebude možné aktualizovať na iPadOS 15.4 prostredníctvom formátu IPSW. Na probléme Apple pracuje a o jeho vyriešení bude informovať.

Medzi menšie vylepšenia patrí aj celkovo 37 nových emoji, plná podpora 120 Hz Promotion displeja aj pre aplikácie tretích strán a taktiež automatická možnosť vkladania certifikátov o očkovaní do aplikácie Peňaženka. nebudú chýbať ani bug fixy a riešenia problémov týkajúcich sa predchádzajúcich verzií systému.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -