Systémové aktualizácie v podobe iOS 15.4 a iPadOS 15.4 by už čoskoro mali priniesť celkom slušnú nádielku nových funkcií a vylepšení. Nové beta verzie oboch systémov dnes síce Apple sprístupnilo iba pre vývojárov, no čoskoro by sa ich už mala dočkať aj široká verejnosť.

Prečítajte si tiež  Apple predstavuje funkciu "Tap to Pay", ktorá umožňuje prijímať bezkontaktné platby cez iPhone

Systémy iOS a iPadOS 15.4 prinášajú niektoré z najvýznamnejších zmien, ktoré sme v aktualizácii videli od uvedenia samotného iOS 15. Na modeloch iPhone 12 a 13 je teraz k dispozícii možnosť používať Face ID pri nosení rúška či respirátora, pričom na overenie nie sú potrebné hodinky Apple Watch. Funguje to rovnako ako klasické Face ID s rozdielom, že pri nosení masky skenuje senzor oblasť okolo očí.

Na iPade prináša iPadOS 15.4 dlho očakávanú funkciu Universal Control. V spojení s Macom s macOS Monterey 12.3 umožňuje táto vychytávka ovládať viacero Macov a iPadov jedným trackpadom, myšou alebo klávesnicou. Na používanie možnosti je však nutné aktualizovať ako iPadOS tak aj macOS.

iOS 15.4

Jablková spoločnosť naviac upozorňuje, že 12,9″ iPad Pro piatej generácie a 11″ iPad Pro tretej generácie nebude možné aktualizovať na iPadOS 15.4 prostredníctvom formátu IPSW. Na probléme Apple pracuje a o jeho vyriešení bude informovať.

Medzi menšie vylepšenia patrí aj celkovo 37 nových emoji, plná podpora 120 Hz Promotion displeja aj pre aplikácie tretích strán a taktiež automatická možnosť vkladania certifikátov o očkovaní do aplikácie Peňaženka. nebudú chýbať ani bug fixy a riešenia problémov týkajúcich sa predchádzajúcich verzií systému.

Prečítajte si tiež  Dočkali sme sa! iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3 prinesú funkciu Universal Control

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here