Do kategórie príbehov o tom, ako sa Apple Watch postarali o záchranu života, pribudla ďalšia zaujímavá situácia. Jablkové hodinky zachránili cestujúceho v lietadle vďaka funkcii monitorovania kyslíka v krvi.

Počas letu spoločnosti Ryanair z britského Birminghamu do Verony v Taliansku sa zistilo, že 70-ročná žena prestala dýchať. To donútilo posádku hľadať lekára na palube lietadla. Na palube sa našťastie nachádzal doktor, ktorý sa ihneď zapojil a ženu zachránil.

Apple Watch zachránili život cestujúcej v lietadle

Podľa portálu BBC, ktorý dorazil s touto správou mala vraj žena v minulosti srdcové problémy a nereagovala na otázky. Doktor Riaz, ktorý sa nachádzal na palube lietadla použil na sledovanie zdravotných funkcií práve hodinky Apple Watch, ktoré si požičal od posádky.

Apple Watch mu pomohli zistiť, že pacientka má nízku hladinu kyslíka v krvi. Vďaka tejto diagnóze bol schopný podniknúť ďalšie kroky. Doktor použil palubnú fľašu s kyslíkom, dokým lietadlo o hodinu neskôr nepristálo v Taliansku.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Cestujúca sa následne rýchlo spamätala a potom opustila lietadlo v sprievode zdravotníckeho personálu.

Apple Watch oxymeter
Zdroj: SvetApple

Funkcia merania kyslíka v Apple Watch má nejasnú budúcnosť

Funkcia merania kyslíka v krvi v hodinkách Apple Watch bola predmetom súdneho sporu o porušení patentu a zákaz predaja v USA, pričom Apple túto funkciu v krajine odstránil, aby sa pokúsil upokojiť súdy.

Generálny riaditeľ spoločnosti Masimo Joe Kiani, ktorý tvrdí, že Apple porušuje patenty jeho spoločnosti uviedol, že Apple skrýva to, čo ponúka spotrebiteľom, ako spoľahlivý lekársky pulzný oxymeter, hoci to tak nie je.

Apple Watch oxymeter
Zdroj: SvetApple

Apple na svojej webovej stránke varuje, že merania, ktoré sa nachádzajú v aplikácii watchOS Blood Oxygen, nie sú určené na lekárske použitie a sú určené len na všeobecné fitness účely. Tento príbeh je však ukážkou toho, že funkcia vie pomôcť aj vo vážnych situáciách.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako merať na Apple Watch hladinu kyslíka v krvi?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -