Spoločnosť Apple postupne začína predávať na americkom trhu modely Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, ktoré majú vypnutý snímač hladiny kyslíka v krvi a sú označené špeciálnym sériovým číslom. Tento krok prichádza v dôsledku právneho sporu so spoločnosťou Masimo, o ktorom sme písali tu.

Generálny riaditeľ Masimo Joe Kiani v rozhovore pre agentúru Bloomberg uviedol, že k žiadnemu rokovaniu s Apple o urovnaní tohto nepríjemného konfliktu zatiaľ nedošlo. Téme sa venoval aj Macrumors. Kiani zdôraznil, že osobne s nikým z Apple nekomunikoval a nikto z firmy ho nekontaktoval ohľadom možného riešenia celej situácie.

A hoci súd nariadil medzi oboma spoločnosťami mediácie, podľa riaditeľa Masimo to nebude viesť vôbec k ničomu. Ešte v decembri pri tom Kiani naznačil, že on a jeho firma sú otvorení jednať s Apple, no požadujú ospravedlnenie a úprimný dialóg.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Oxymeter v Apple Watch vraj nemeria presné dáta

Zaujímavé je tiež to, že hoci Kiani tvrdí, že Apple mu na meranie hladiny kyslíka v krvi ukradol patent, podľa jeho názoru táto technológia nespĺňa štandardy spoľahlivého lekárskeho pulzného oxymetra.

Potvrdzuje to aj fakt, že tento snímač nikdy nezískal povolenie od FDA (správa potravín a liečiv), na rozdiel od zariadenia W1 od Masima, ktoré poskytuje nepretržité monitorovanie a je certifikované, ako zdravotnícke zariadenie.

Apple vrátil úder a obvinil Masimo z krádeže dizajnu Apple Watch

Spoločnosť Apple si zrejme povedala, že najlepšou obranou bude v tomto prípade útok. Aj preto sa rozhodla obviniť Masimo z kopírovania dizajnu Apple Watch a porušenia náležitých patentov, ktoré s tým súvisia.

Firme to však veľmi nepomohlo, pretože ešte v októbri 2023 Americká komisia pre medzinárodný obchod rozhodla, že Apple je ten, kto porušil patenty Masima, čo viedlo k dočasnému zákazu dovozu Apple Watch na USA trhu. Apple sa však odvolal a súd následne rozhodol, že zákaz dovozu sa počas odvolacieho konania nepozastaví.

V reakcii na tento verdikt začal Apple predávať upravené modely hodiniek bez funkčného snímača kyslíka v krvi. Tieto hodinky majú stále zabudovaný snímač, ale nie je neaktívny. V prípade dohody s Masimom, alebo zmeny súdneho rozhodnutia, by sa mohla funkcia snímača aktivovať prostredníctvom softvérovej aktualizácie. Modely predané v kamenných prevádzkach, ako aj hodinky ponúkané mimo USA, budú mať naďalej funkciu snímania kyslíka v krvi.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú sklamaním, predaje sú vraj veľmi slabé!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -