Hodinky Apple Watch budú modernizované aj tento rok. Dostať by mali zdravotnú funkciu, ktorá umožní meranie krvného tlaku. Nebude to ale všetko. Vďaka únikom bolo dnes sledovanie spánku pomocou Apple Watch odhalené. Čo prinesie?

Sledovanie spánku pomocou Apple Watch odhalené

Jablková spoločnosť zakúpila firmu Beddit, na základe čoho sa prakticky okamžite začali objavovať špekulácie ohľadom zlepšenia sledovania kvality spánku priamo pomocou hodiniek. Zakúpenie firmy, ktorá sa špecializuje práve na túto sféru a okrem prepracovanej aplikácie ponúka aj takzvaný Beddit Sleep Monitor predsa len nebude náhodné.

Dnes sa renomovaný magazín 9to5mac zo svojich zdrojov blízkych spoločnosti Apple dozvedel, že firma pracuje na sledovaní spánku pre hodinky Apple Watch Series 5 už dlhšiu dobu. Zaujímavé je, že tieto hodinky budú ponúkať pokročilé sledovanie spánku bez toho aby ste k ním potrebovali dokupovať iný hardvér. Všetko bude zabudované v malom tele zariadenia.

Sledovanie spánku pomocou Apple Watch odhalené: kvalita spánku, správa batérie a ďalšie...  - svetapple.sk
Hardvér od spoločnosti Beddit – svetapple.sk

Oznámenie tejto novej funkcie sa očakáva už 10. septembra, teda na Keynote, na ktorej Apple predstaví napríklad aj úplne nový iPhone 11 či iPhone 11 Pro. Táto konferencia bude patriť ale aj novej generácii hodiniek Apple Watch. V kuloároch sa šepká, že prídu v hliníkovej, titánovej a keramickej verzii.

- Reklama -

Funkcia označovaná ako “Burrito”

Kódové označenie tejto novej funkcie je “Burrito”. Interne je však v spoločnosti nazývaná skôr ako “Time in Bed tracking” (sledovanie času v posteli).

Dokonca by sa tu mala byť aj možnosť, že v prípade, že máte dvoje hodinky Apple Watch, môžete si vybrať tie, ktoré máte určené na spanie. Nevieme síce, kto by si na túto činnosť dobrovoľne kupoval druhé zariadenie za vyše 400€ ale to je teraz jedno.

V noci by mali hodinky sledovať kvalitu nášho spánku pomocou viacerých senzorov a vstupov vrátane nášho pohybu, srdcovému tepu či zvukov. Všetky nazbierané údaje a štatistiky sa budú postupne zhromažďovať v aplikácii Zdravie v úplne novej sekcii Spánok, ktorá by mala byť predstavená spolu s hodinkami.

Hodinky už nebudeme nabíjať v noci. Budú nás sledovať aj budiť.

Hodinky majú ale jeden problém spájaný s touto funkciou. Drvivá väčšina používateľov si ich dáva na noc dole, nakoľko ich potrebuje nabiť aby mali ráno 100% kapacitu. Apple ale aj toto vyriešilo. Okrem lepšej výdrže batérie, s ktorou pri Series 5 rátame vyvinula aj funkciu, ktorá bude používateľom v určitých situáciach pripomínať aby svoje hodinky nabili ešte pred spaním. Dúfajme len, že táto funkcia nebude podobne otravná ako pripomínanie aplikácie Dýchanie na relaxačné cvičenie.

Sledovanie spánku pomocou Apple Watch odhalené: kvalita spánku, správa batérie a ďalšie... - svetapple.sk
Sledovanie spánku pomocou Apple Watch odhalené: kvalita spánku, správa batérie a ďalšie… – svetapple.sk

Pokiaľ nosíte hodinky na sebe počas noci už aj dnes, určite ste si zvykli, že váš deň začína vypnutím budíka. Pokiaľ však vstanete skôr, hodinky to vyhodnotia a budík vám automaticky zrušia. Už to nemusíte robiť manuálne. Zvoniť vám budú navyše len hodinky, iPhone tu bude slúžiť čisto len na zálohovanie dát do aplikácie Zdravie. Samozrejme môžete použiť aj funkciu tichého alarmu. Vďaka nemu vás prebudia jemné vibrácie na ruke a nikomu inému to nebude prekážať v pokračovaní spánku.

Po spustení funkcie “Time in Bed tracking” sa vám automaticky nastaví aj funkcia Nerušiť (to aby ste pokojnejšie spali). Nie je zatiaľ jasné, či obmedzená funkcia nebude sprístupnená aj pre staršie modely ako Series 3 či Series 4 nakoľko obsahujú veľa senzorov, ktoré by teoreticky boli schopné merať spánok podobným spôsobom. Na druhú stranu je ale možné, že si to Apple necháva ako “exkluzivitu” pre piatu sériu hodiniek aby bola pre používateľa atraktívnejšia. Tak uvidíme.

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here