Jednou z kľúčových funkcií iOS 16 je nová prispôsobiteľná uzamknutá obrazovka iPhonu. Vďaka tejto vychytávke je možné vytvárať viacero pozadí s rôznymi tapetami, nastaveniami písma a widgetmi. Napriek viacerým možnostiam prispôsobenia vám však najnovšia verzia operačného systému iPhone neumožní vytvoriť pozadia v neobmedzenom počte, aj keď limit je dostatočne vysoký.

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje aktualizáciu iOS 16.0.3. Bude riešiť problémy nových iPhonov 14

Jeden z používateľov na Reddite sa rozhodol preskúmať počet možností na vlastnú päsť, čo sa mu nakoniec aj podarilo. V systéme iOS 16 nájdeme limit vo výške 200 vlastných pozadí na obrazovke na jeden iPhone. Po jeho uplynutí systém vyzve používateľa, aby pred vytvorením novej plochy vymazal jednu z predchádzajúcich. Samozrejme, tento limit sa zdá byť pre mnohých používateľov viac než dostatočný, takže azda pre nikoho by to nemalo predstavovať problém.

V systéme iOS 16.1, ktorý sa momentálne nachádza v beta testovaní pre vývojárov, spoločnosť Apple predstavila ďalší spôsob, ako používateľom umožniť prepínať medzi sadami pozadí. Pribudne totiž možnosť prepínania prostredníctvom aplikácie Nastavenia. Aktualizácia tiež používateľom uľahčí prispôsobenie možností pre domovskú obrazovku iPhonu.

iPhone so systémom iOS 16 - zamknutá obrazovka
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -