Ohľadom štvrtej generácie cenovo najdostupnejšieho iPhonu sa v uplynulých mesiacoch strhla ostrá vlna odhadov. Zdá sa, že príchod iPhonu SE 4 sa napokon o niečo oneskorí. Spoločnosť Apple odloží hromadnú výrobu plánovaného iPhonu SE 4, čo potvrdil aj renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Dôvodom pre tento krok má byť pokles dodávok smartfónov strednej a nižšej triedy ako sú iPhone SE 3, iPhone 13 mini a iPhone 14 Plus.

Príchod iPhonu SE 4 sa odkladá

Kuo tiež uviedol, že redizajn iPhonu SE novej generácie si bude vyžadovať vyššie náklady a predajné ceny. Vzhľadom na tento scenár bude gigant z Cupertina nútený prehodnotiť zaradenie tohto modelu v portfóliu dostupných smartfónov. Najreálnejším dátum príchodu je zatiaľ rok 2024, keďže práve v tomto období uplynú dva roky od vydania súčasnej generácie.

Koncept iPhone SE 4. generácie
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

Cenovo najdostupnejší iPhone v novom kabáte

Dobrou správou ale je, že iPhone SE sa konečne dočká nového vzhľadu a to po vzore jedného zo svojich predchodcov. Za toto tvrdenie sa postavil aj známy analytik a leaker Jon Prosser, ktorý tvrdí, že nové „eséčko“ dostane dizajn iPhonu XR. V nadchádzajúcej generácii cenovo najdostupnejšieho iPhonu sa dočkáme definitívneho odstránenia tlačidla Home Button.

Najnovšie informácie rozširujú Prosserovo pôvodné tvrdenie z augusta. Hovoriť o bližších špecifikáciách tohto zariadenia by však bolo príliš náhle, nakoľko Apple ho v najbližších mesiacoch nepredstaví. Je však jasné, že spoločnosť Apple sa rozhodne pre starší hardvér (mimo interného čipu) aby čo najviac okresala náklady a cenu výsledného zariadenia.

Koncept iPhone SE 4. generácie
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

O zmene dizajnu sa hovorilo už pred uvedením modelu tretej generácie na trh začiatkom tohto roka. Prosserovo najnovšie tvrdenie sa zhoduje s nedávnou predpoveďou analytika obrazoviek Rossa Younga, ktorý uviedol, že iPhone SE novej generácie bude mať 6,1″ displej s klasickým výrezom „notch“.

Čo hovoríte na dlho žiadanú zmenu dizajnu v prípade iPhonu SE vy? Uvítali by ste cenovo dostupný iPhone SE v tele XR, alebo ste skôr za zaužívaný vizuál s tlačidlom Home Button? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Tipy a triky pre WhatsApp a Messenger
Môže ťa zaujímať
- Reklama -