Hoci od predstavenia nového modelovéhpo radu iPhone 14 prešlo iba niekoľko týždňov, jablková komunita sa už sústreďuje na odhady týkajúce sa ďalšieho smartfónu od Apple. Ako už bolo avizované pred nejakým časom, budúca generácia cenovo najdostupnejšieho iPhonu sa dočká vytúžených zmien. Nový iPhone SE 4 by mal prevziať vizuál od svojho služobne staršieho kolegu v podobe iPhonu XR. Potvrdil to aj známy analytik displejov Ross Young.

Prečítajte si tiež  Keby vyzeral nový iPhone SE takto, Apple by ho nestíhalo vyrábať

Young má v prípade odhadov a plánov týkajúcich sa Apple produktov veľmi dobré výsledky. Kvôli tomuto faktu si stojí za svojim vyhlásením, že Apple uvedie novú generáciu iPhonu SE aj s „novým“ dizajnom. Najlacnejší dostupný model smartfónu s nahryznutým jablkom dostane dizajn iPhonu XR, pričom sa dočkáme 6,1″ LCD obrazovky.

Koniec éry Home Button 

Súčasná generácia iPhone SE 3 sa tak stane posledným modelom, v ktorom nájdeme tlačidlo Home Button. Nemusí to však nutne znamenať odstránenie funkcie Touch ID. Apple podľa posledných správ skúma možnosti, ako zakomponovať senzor odtlačkov prstov do bočného tlačidla. Podobne to funguje v niektorých modeloch iPadov, ktoré nedisponujú snímačom Face ID.

iPhone XR v modrej, čiernej a bielej farbe
Zdroj: Apple

Youngova prognóza tvrdí, že zariadenie bude mať 6,1″ displej s výrezom. Aj keď spoločnosť Apple potvrdila, že budúce modely vlajkových lodí budú disponovať ostrovčekom Dynamic Island vo všetkých verziách, na model SE sa to zrejme vzťahovať nebude. Dôvod je jasný. Jedná sa o drahšiu technológiu, ktorú by Apple len sotva zakomponovalo do cenovo najdostupnejšieho modelu.

Veľkosť výrezu iPhonu SE štvrtej generácie zatiaľ nie je známa no je pravdepodobné, že by mohol byť užší ako bol na iPhone XR. To sa však udeje iba v prípade, že nebude obsahovať komponenty ako je bodový projektor pre Face ID.

iPhone SE 3 a iPhone XR
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -