Minulý mesiac sme sa dočkali predstavenia a následného spustenia predaja nových iPhonov 14. Možno sa to zdá ako zlý vtip, no komunita leakerov a analytikov už usilovne pracuje na zhromažďovaní informácií o budúcej generácii smartfónov od Apple.

Pripravovaný iPhone 15 Pro by mal priniesť navýšenie RAM, očakávaný konektor USB-C a ďalšie novinky, ktoré sa vám budú páčiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 a iPhone 15 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V dnešnej tlačovej správe portálu TrendForce sa uvádza, že modelový rad iPhone 15 bude opäť pozostávať zo štyroch modelov. Rovnako ako tento rok, tak aj na ten budúci príde nový procesor iba pre dvojicu prémiových zariadení s prívlastkom Pro. Používatelia môžu očakávať, že štandardné modely budú vybavené slabším čipom A16 Bionic.

Drahšie verzie iPhone 15 Pro a 15 Pro Max potom dostanú aj zvýšenú kapacitu operačnej pamäte RAM na úroveň 8 GB, ktorú doplní čip A17 Bionic. Dnes má iPhone 14 Pro „len“ 6 GB RAM a rovnakú kapacitu si na budúci rok ponechajú štandardné verzie.

Tento scenár podporuje nový trend jablkovej firmy, v ktorom sa snaží o prehlbovanie rozdielov medzi lacnejším a drahšími high-endovými zariadeniami.

Obrovský zoom vďaka periskopu 

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / PHconcepts (snímka obrazovky)

V budúcoročných smartfónoch nebude chýbať ani novinka, ktorá ovládla technologické fóra posledných týždňov. Všetky modely iPhonu 15 budú vybavené portom USB-C, ktorý podľa vyhlášky od Európskej únie bude musieť nahradiť roky zaužívaný konektor Lightning.

V súlade s predchádzajúcimi správami sa očakáva, že iPhone 15 Pro Max bude vybavený teleobjektívom s funkciou periskopu, ktorý umožní až 10-násobný optický zoom v porovnaní so súčasným trojnásobným. Modely Pro by sa mali tiež dočkať vylepšenia hlavného objektívu s konštrukciou „8P“, čo by predstavovalo jeden optický člen navyše pre lepší výkon fotoaparátu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o nadchádzajúcom iPhone 15, ktorý Apple predstaví na jeseň roku 2023, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok venovaný tejto téme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here