Spoločnosť Apple na včerajšej konferencii WWDC 2024 predstavila revolučnú aktualizáciu iOS 18, ktorá dostala poriadnu nálož inovácií. Najväčšou novinkou je celkom určite umelá inteligencia Apple Intelligence, ktorá integruje ChatGPT od OpenAI priamo do svojich operačných systémov. K tomuto počinu sa vyjadril aj Elon Musk, ktorý kritikou rozhodne nešetril.

Musk vyjadril obavy ohľadom bezpečnosti po oznámení, že Apple integruje ChatGPT do svojho ekosystému. Táto integrácia umožní Siri spracovávať pokročilé výpočty s využitím najlepšieho AI asistenta na svete, no len s explicitným súhlasom používateľa. Funkcia by mala poskytovať hlbšie a kontextovo relevantné odpovede, ku ktorým budú mať používatelia prístup priamo na zariadení.

Craig Federighi zo spoločnosti Apple naviac zdôraznil, že používatelia majú plnú kontrolu nad používaním ChatGPT a že žiadne údaje nebudú nikde ukladané.

iOS 18 ChatGPT
Zdroj: Apple

Elon Musk nesúhlasí s integráciou OpenAI do ekosystému Apple

Musk v reakcii na tieto vyjadrenia na platforme X vyhlásil, že ak Apple integruje OpenAI do svojho operačného systému, zakáže používanie zariadení Apple vo svojich spoločnostiach.

Kontroverzný vizionár tiež vtipne naznačil, že zariadenia Apple by mohli byť uložené vo Faradayovej klietke pri vstupe do jeho spoločností.

Podľa neho spoločnosť Apple nebude schopná uchrániť údaje pred OpenAI. Musk sa za pár hodín stihol so svojim publikom podeliť o niekoľko vyjadrení, medzi ktorými nechýbali memes ani kritické odkazy smerom ku kalifornskému gigantovi.

Elon Musk tweet
X / Elon Musk

OpenAI a Apple si stoja za tým, že iOS 18 bude silne zabezpečený

Apple a OpenAI reagovali, že údaje sa budú zdieľať iba s výslovným súhlasom a že interakcie sú navrhnuté so zreteľom na maximálnu bezpečnosť.

Spoločnosť OpenAI vo svojom príspevku na blogu uviedla, že požiadavky pre AI nie sú ukladané a IP adresy sú anonymizované. Používatelia majú možnosť pripojiť svoje účty ChatGPT pre prístup k plateným funkciám, no tento krok je voliteľný.

Apple zdôraznil, že nové AI funkcie sú navrhnuté s dôrazom na súkromie a kombinujú spracovanie v zariadení a v cloude, aby údaje neboli ukladané externým spôsobom. Integrácia ChatGPT je súčasťou širšej stratégie Apple na zlepšenie AI možností v systémoch iOS, iPadOS a macOS.

Zdroj: Apple

Ak vás zaujíma viac informácií o tom, čo prinesie nová aktualizácia iOS 18 na obrazovky našich iPhonov, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme detailne zhrnuli všetky nadchádzajúce novinky.

Prečítajte si tiež  18 najdôležitejších veci z WWDC 2024 za 3 minúty

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -