Apple a Tesla sú bez pochýb dvaja z najväčších gigantov technologického sveta. Hlavný predstaviteľ druhej menovanej spoločnosti Elon Musk sa už niekoľkokrát vyjadril, že so svojimi firmami smeruje naozaj vysoko. Počas oznamovania výsledkov za tretí štvrťrok opätovne potvrdil svoje predchádzajúce tvrdenia. Musk hovorí, že spoločnosť by v určitom okamihu mohla výrazne prekročiť súčasnú trhovú hodnotu spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Elon Musk chce zase kúpiť Twitter za astronomickú cenu. Jeho názor zrejme zmenila žaloba

Po zverejnení výsledkov Musk oznámil, že predstavenstvo spoločnosti prerokovalo program spätného odkúpenia akcií v hodnote 5 až 10 miliárd dolárov. Plán však zatiaľ nebol dokončený. Musk tiež diskutoval o ohodnotení spoločnosti Tesla, ktoré sa v súčasnosti pohybuje na úrovni 700 miliárd dolárov.

Apple má momentálne hodnotu 2,3 bilióna dolárov a v súčasnosti sa považuje za najhodnotnejšiu spoločnosť na svete. Muska to však neodrádza. Kontroverzný filantrop si je istý, že o niekoľko rokov sa Tesla stane trhovou jednotkou a bude mať väčšiu hodnotu, ako spoločnosti Apple a Saudi Aramco dohromady.

Elon Musk
Zdroj: Businessinsider

Saudi Aramco je ropná a plynárenská spoločnosť, ktorá má v súčasnosti hodnotu 2 biliónov dolárov. V máji spoločnosť nakrátko predbehla Apple ako najhodnotnejšia spoločnosť na svete, no následne poklesla na druhú priečku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here