Zdá sa, že najbohatší muž sveta opäť zmenil svoje plány, ktoré sa týkajú nákupu sociálnej siete Twitter. Po tom, čo na nej dnes ráno zverejnil svoj mierový plán pre Ukrajinu sa z Bloombergu dozvedáme, že ju možno kúpi za pôvodnú cenu 44 miliárd dolárov – čo činí 54,20 dolára za akciu.

Musk rovnakú sumu ponúkol už v apríli 2022, čo Twitter akceptoval. Miliardár sa, ale prevzatie sociálnej siete rozhodol v máji pozastaviť kvôli veľkému počtu falošných alebo spamových účtov, ktoré Twitter podľa jeho tvrdení má.

Sociálna sieť na to reagovala tým, že tieto účty predstavujú menej, ako päť percent celej používateľskej základne. Elona Muska to však nepresvedčilo. Celá situácia pokračovala v júli, keď Musk uviedol, že už nechce kúpiť Twitter a od zmluvy plánuje odstúpiť kvôli nedodržaniu záväzkov, ktoré požadoval.

Twitter zažaloval Muska, aby pokračoval v kúpe. Zdá sa, že to vyšlo

Twitter
Unsplash / Alexander Shatov

Odpoveďou na to, bola žaloba Twitteru na Muska, ktorá mala miliardára donútiť, aby pokračoval v akvizícii. Písalo sa v nej napríklad to, že Musk svojim konaním zničil dobré meno spoločnosti, narušil hodnotu jej akcií a skomplikoval obchodnú činnosť.

Teraz však samotný Elon Musk otočil a vyzerá to tak, že Twitter za šialených 44 miliárd dolárov predsa len kúpi. Toto rozhodnutie prichádza tesne pred avizovaným začiatkom súdneho konania, ktoré by malo začať 17. októbra. O ďalších podrobnostiach vás budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Twitter má problém. Nesprávne počítal svoju používateľskú základňu. Dôvod je absurdný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here