Téma umelej inteligencie sa za posledné roky stala epicentrom takmer všetkých inovácií, na ktorých poprední hráči technologického priemyslu pracujú. Inak to nie je ani v prípade spoločnosti Google, ktorá prichádza s novinkami pre počítače Mac.

Google dnes oznámil, že do najnovšej verzie svojho prehliadača Chrome pre macOS pridá experimentálne funkcie generatívnej umelej inteligencie. Tie pomôžu používateľom usporiadať karty, vytvoriť témy, generovať obsah a hromadu ďalších možností.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Google Chrome pre macOS sa dočkal umelej inteligencie

Vďaka modelu rozptylu textu na obraz budú môcť používatelia prehliadača Chrome vytvárať vlastné témy a meniť si tým celkový vizuál a farby.

Pribudne aj možnosť “Vytvoriť pomocou AI”, ktorá vám vygeneruje tému na základe kľúčových slov, podobne ako pri generovaní textu v prípade chatbota. Podobná funkcia bude sprístupnená pre usporiadanie kariet prehladača.

Google Chrome AI
Zdroj: Google

Pri písaní textu na webe, napríklad príspevku či komentára na fóre, bude Chrome schopný pomôcť používateľom pri vytváraní obsahu.

Funkcia umožní používateľom kliknúť pravým tlačidlom myši do ľubovoľného textového poľa alebo políčka a sprístupniť tak možnosť “Pomôžte mi písať”. Vďaka nej vám AI pomôže s navrhovaním tých správnych slov a viet.

Usporiadanie kariet a tvorca motívov budú k dispozícii pre amerických používateľov prehliadača Chrome v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní. V našich končinách by sme sa noviniek mali dočkať o niekoľko týždňov neskôr.

Experimentálne funkcie je možné zapnúť v časti Nastavenia prehliadača Chrome kliknutím na ponuku s tromi bodkami a prechodom na stránku Experimental AI.

Prečítajte si tiež  Google Chrome ukradol Safari túto funkciu: Budete to, ale milovať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -