Spoločnosť Apple neustále pracuje na zmenách a vylepšeniach svojich softvérových produktov. Týka sa to aj aplikácie Safari, ktorá ešte v roku 2021 s príchodom iOS 15 premiestnila adresný riadok na zadávanie URL webových stránok do spodnej časti obrazovky.

Tento logický krok dáva zmysel najmä z ergonomického hľadiska. Používatelia si vďaka nemu nemusia na väčších displejoch naťahovať palec. Ako najnovšie informoval portál Macrumors, tento fakt si evidentne uvedomili aj v konkurenčnej spoločnosti Google. Svoju aplikáciu Chrome na prezeranie webových stránok preto obohatili o túto istú funkciu.

Návod: Premiestnenie URL riadku je v Chrome ľahšie než v Safari 

Používateľ si vďaka tejto nenápadnej, no za to dosť podstatnej inovácii môže sám vybrať, či bude mať adresný riadok s URL adresou vo vrchnej alebo spodnej časti používateľského rozhrania. Každému totiž môže vyhovovať niečo iné.

Spoločnosť Google pri tejto aktualizácii zdôraznila, že tento upgrade vyžadujú jej používatelia už dlhšiu dobu a tak sa rozhodla naplniť ich požiadavky a potreby.

Firma navyše vymyslela aj veľmi jednoduchý spôsob, ako meniť polohu tohto adresného riadka. Namiesto toho, aby ste museli ísť do nastavení aplikácie a samotnú možnosť hľadať stačí na riadku podržať prsť na cca 1 – 2 sekundy a počkať, kým sa vám objavia tri možnosti.

Google Chrome iPhone
Zdroj: SvetApple

Jednou z nich je tlačidlo, ktoré buď hovorí „Presunúť panel s adresou naspodok“ alebo „Presunúť panel s adresou navrch„. Takto jednoducho to veru nefunguje ani v Safari. Teraz by sa naopak mohlo niečo priučiť Apple od Google. Snáď v operačnom systéme iOS 18.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Druhý najpoužívanejší prehliadač? Microsoft Edge!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -