Jedna z platforiem spoločnosti Google hlási v posledných dňoch nečakané problémy. Niektorí používatelia služby Google Drive (Disk) sa sťažujú na miznutie súborov z ich cloudového úložiska. Inžinieri Google sa snažia nájsť a opraviť problém a žiadajú používateľov, aby sa zdržali akýchkoľvek zmien alebo odstránení súborov, kým sa situácia nevyrieši.

Cloudové úložiská, ako sú iCloud alebo Disk Google sú užitočné, pretože umožňujú používateľom prístup k súborom z akéhokoľvek zariadenia. Ich odvrátenou stránkou však je, že nie sú bezchybné. Rovnako ako pri akýchkoľvek iných dátach by používatelia mali mať zálohu, aby sa vyhli ich strate.

Problém sa týka verzie pre systémy macOS a Windows

Niektorí používatelia tento problém momentálne zažívajú na vlastnej koži. V stratách sa doposiaľ nepodarilo nájsť žiadny spoločný menovateľ, no tím spoločnosti Google radí, aby používatelia za žiadnych okolností neodpájali svoj účet v aplikácii Google Drive pre počítače.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Práve tento scenár by mal zvyšovať potenciálne riziko straty dát. Používatelia by sa tiež mali vyhnúť mazaniu, alebo presúvaniu priečinka s dátami aplikácie.

Ak patríte medzi používateľov tejto služby, určite by ste si mali v najbližších dňoch svoje dáta zálohovať či už lokálne, alebo na inej cloudovej službe.

Problém sa v súčasnosti týka len malého počtu používateľov desktopovej aplikácie, no týka sa systémov Windows aj macOS, takže potencionálne môže ohrozovať aj vás.

Prečítajte si tiež  Google platí miliardy za to, že ho prirodzene používate: Profituje na tom Apple aj Samsung

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -