Zdá sa, že júnová konferencia WWDC nebude jediným dejiskom oznámení noviniek zo sveta technológií. O zamiešanie kariet sa chce postarať aj spoločnosť Google a to vďaka svojej novej „skladačke“.

Tento technologický gigant sa už o niekoľko týždňov plánuje pripojiť ku Samsungu na trhu so skladacími smartfónmi, vďaka uvedeniu nového Pixelu Fold. Očakáva sa, že cena zariadenia porastie do raketových výšin a pôjde o priameho konkurenta pre iPhone.

Pixel Fold bude predstavený na májovej konferencii Google I/O po boku ďalších noviniek. Cenovka by sa mala zastaviť na úrovni 1 700 dolárov (cca 1 552 €), čo je podobná suma, ako v prípade skladacích telefónov od Samsungu pri ich predstavení.

Len pre zaujímavosť, Samsung Galaxy Z Fold 4 dnes kúpite po zľave od 1 150 € a dostupnejší Samsung Galaxy Z Flip 4 len od 695 €. Obe zariadenie teda už začínajú byť relatívne dostupné.

Najdrahší smartfón od firmy Google

Google plánuje smartfón uviesť na trh, ako zariadenie s najodolnejším pántom na skladacom smartfóne vôbec. Po otvorení bude mať Google Fold 7,6″ displej, rovnako ako Galaxy Z Fold 4 a bude sa otvárať podobne, ako kniha.

Okrem odolnosti voči vode zaujmú aj jeho kompaktné rozmery a batéria, ktorá má údajne vydržať až 24 hodín na jedno nabitie. Bude sa však jednať o najdrahší smartfón od Google doteraz.

skladací smartfón od Google
Zdroj: GadgetAny

Väčšina smartfónov od Google je cenovo dostupná, no Pixel Fold bude kvôli zložitej technológii drahý na výrobu. Google už prispôsobuje systém Android pre svoje skladacie zariadenia, nakoľko sa nebude jednať o jediný telefón tohoto druhu, ktorý firma predstaví.

Ako vnímate koncept skladacích smartfónov vy? Mali by ste záujem o skladací iPhone, ak by ho firma predstavila? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

1 $ = 0,91 €

Prečítajte si tiež  Vianoce 2021 boli v podaní Apple nečakane rekordné. Všetko aj napriek kríze!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -