Technologické sankcie zo strany popredných svetových hráčov voči Rusku aj naďalej naberajú na množstve. Okrem ukončenia predaja a podpory mnohých firiem sa o slovo hlási aj firma Google, ktorá na službe YouTube blokuje prístup ku kanálom spojeným s ruskými médiami financovanými štátom.

Prečítajte si tiež  Rusi chcú zrušiť Facebook, Instagram aj WhatsApp. Dôvodom má byť podpora výziev na zabitie Putina

YouTube sa v súvislosti s týmto krokom odvoláva na politiku zakazujúcu obsah, ktorý popiera, minimalizuje alebo zľahčuje dobre zdokumentované násilné udalosti. Medzi tieto udalosti patrí aj prebiehajúci konflikt na Ukrajine.

Najpoužívanejšia služba na svete na streamovanie videa uviedla, že ruská invázia na Ukrajinu teraz spadá pod jej politiku násilných udalostí a všetok materiál, ktorý porušuje túto politiku bude odstránený. Hovorca YouTube Farshad Shadloo povedal, že blokovanie ruských výstupov je v súlade s touto politikou.

RT YouTube
Zdroj: Voice of America

YouTube doposiaľ zablokoval popredné ruské štátom podporované kanály RT a Sputnik v celej Európe. Ruské štátne médiá označili obmedzenia, ktoré na ne uvalili distribútori, medzi ktorých patria obchody s aplikáciami a iné služby sociálnych médií za neoprávnenú cenzúru.

YouTube zatiaľ odmietlo upresniť, ktoré a koľko kanálov bolo celosvetovo zablokovaných a či budú niekedy obnovené. V politike firmy sa uvádza, že kanály môžu byť natrvalo zablokované v prípade opakovaného porušovania pravidiel, jedného prípadu závažného zneužitia alebo ak sa venujú neustálemu porušovaniu obsahu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -