Technologické sankcie zo strany popredných svetových hráčov voči Rusku aj naďalej naberajú na množstve. Okrem ukončenia predaja a podpory mnohých firiem sa o slovo hlási aj firma Google, ktorá na službe YouTube blokuje prístup ku kanálom spojeným s ruskými médiami financovanými štátom.

YouTube sa v súvislosti s týmto krokom odvoláva na politiku zakazujúcu obsah, ktorý popiera, minimalizuje alebo zľahčuje dobre zdokumentované násilné udalosti. Medzi tieto udalosti patrí aj prebiehajúci konflikt na Ukrajine.

- Reklama -

Najpoužívanejšia služba na svete na streamovanie videa uviedla, že ruská invázia na Ukrajinu teraz spadá pod jej politiku násilných udalostí a všetok materiál, ktorý porušuje túto politiku bude odstránený. Hovorca YouTube Farshad Shadloo povedal, že blokovanie ruských výstupov je v súlade s touto politikou.

RT YouTube
Zdroj: Voice of America

YouTube doposiaľ zablokoval popredné ruské štátom podporované kanály RT a Sputnik v celej Európe. Ruské štátne médiá označili obmedzenia, ktoré na ne uvalili distribútori, medzi ktorých patria obchody s aplikáciami a iné služby sociálnych médií za neoprávnenú cenzúru.

YouTube zatiaľ odmietlo upresniť, ktoré a koľko kanálov bolo celosvetovo zablokovaných a či budú niekedy obnovené. V politike firmy sa uvádza, že kanály môžu byť natrvalo zablokované v prípade opakovaného porušovania pravidiel, jedného prípadu závažného zneužitia alebo ak sa venujú neustálemu porušovaniu obsahu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -