• Zariadenia
    • Apple TV
    • Apple Watch
    • iPhone/iPad
    • iPozadia
    • Mac
  • Softvér
    • Apple Music
    • Apple Pay
    • CarPlay
    • Hry
    • Jailbreak
    • Produktivita
    • Recenzie
    • Utility
  • Návody
    • Apple TV návody
    • Apple Watch návody
    • Fotenie
    • iOS návody
    • macOS návody
  • Apple
    • Apple eventy a konferencie
    • WWDC
  • Zo sveta
Vyhľadávanie
Logo svetapple.skNewsPaperPrvý slovenský Apple Hub
Logo svetapple.skSvetapple.skPrvý slovenský Apple Hub
Pi, 24.03.2023
  • Bazár
  • Inzercia
  • Kontakt
  • Redakcia
  • English
Facebook
Instagram
Twitter
Vimeo
Youtube
  • Zariadenia
    • VšetkoApple TVApple WatchiPhone/iPadiPozadia
      Apple Watch

      Technológia ako zo Sci-Fi filmu. Náramky Apple Watch by mohli v budúcnosti meniť farbu

      iPhone/iPad

      Nové slúchadlá AirPods sú na ceste. Potvrdil to záznam v aktualizácii iOS 16.4

      iPhone/iPad

      iPhone 12 je ideálny vstup do sveta Apple. Po zľave sa jeho nákup oplatí

      iPhone/iPad

      EÚ zasiahne tvrdo proti výrobcom smartfónov. Zariadenia vám budú musieť opraviť aj po záruke

  • Softvér
    • VšetkoApple MusicApple PayCarPlayHry
      Novinky

      Windows 11 aj Office 2021 sú v extrémnej zľave. Slováci ich už nakúpili stovky

      Novinky

      Instagram poriadne naštve používateľov väčším množstvom reklám

      Novinky

      AKTUÁLNE: ChatGPT má obrovský výpadok. Nefunguje Slovákom a ani v zahraničí

      Novinky

      iMessage mieri na Android a Apple tomu pravdepodobne nijako nezabráni

  • Návody
    • VšetkoApple TV návodyApple Watch návodyFotenieiOS návody
      iOS návody

      Túto funkciu pre WhatsApp či Messenger ste zrejme nepoznali. Budete ju milovať

      iOS návody

      Prečo na iPhone nehrá ľavý reproduktor? Odpoveď je úplne jednoduchá

      iOS návody

      Návod: Ako opraviť problémy s internetovým pripojením?

      iOS návody

      NÁVOD: Vyskúšajte si nový test na autoškolu. Mnohí by vodičský preukaz znovu nedostali

  • Apple
    • VšetkoApple eventy a konferencieWWDC
      Apple

      Apple už čoskoro uvedie nové slúchadlá. Bude sa jednať o tento model

      Apple

      Slovákmi milované AirPods Pro 2 klesli na cenové dno. Teraz ich kúpite mimoriadne výhodne

      Apple

      Rusko zakazuje úradníkom používanie iPhonov. Dôvodom majú byť prezidentské voľby

      Apple

      HomePod s plnohodnotnou obrazovkou a kamerou sa oneskorí. Vieme kedy ho Apple môže predstaviť

  • Zo sveta
Úvod Novinky Rusi chcú zrušiť Facebook, Instagram aj WhatsApp. Dôvodom má byť podpora výziev...

Rusi chcú zrušiť Facebook, Instagram aj WhatsApp. Dôvodom má byť podpora výziev na zabitie Putina

Zdá sa, že Rusom sa posledné vyhlásenia a kroky spoločnosti Meta vôbec nepáčili. Aj preto čoskoro zasiahnu voči všetkým jej platformám, ktoré sú prevádzkované na území Ruska. Trpieť bude Facebook, Instagram a možno aj WhatsApp.

Podľa
Róbert Hallon
-
11. marca 2022
Share
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Linkedin
Email
Print
Viber

    Ako uvádza portál The Guardian, Rusko zablokovalo prístup na sociálnu sieť Instagram po tom, čo jej materská spoločnosť Meta zverejnila informáciu, že na platforme umožní zobrazovať výzvy na násilie proti Vladimirovi Putinovi a ruským vojakom zapojeným do invázie na Ukrajinu.

    Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

    Ruská generálna prokuratúra vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedla, že Metu označuje za „extrémistickú organizáciu a zakáže jej činnosti na území Ruska“.

    - Reklama -

    Podľa kompetentných je táto platforma využívaná na podnecovanie „masových nepokojov sprevádzaných násilím“. V reakcii na vzniknutú situáciu si svoje instagramové účty vymazalo hneď niekoľko ruských vysokopostavených politikov. Informovala o tom tlačová agentúra RIA Novosti.

    Prečítajte si tiež  Anonymous hackol ruský Roskosmos. Špionážne satelity by mali byť v tejto chvíli oslepené

    Ako iste viete, Meta je materskou spoločnosťou sociálnej siete Facebook, ktorú ruská vláda zablokovala ešte minulý týždeň.

    Taktiež ale pod ňu spadá aj chatovacia apka WhatsApp s end-to-end šifrovaním, ktorej rovnako hrozí zrušenie. Bol by to však pomerne veľký problém, nakoľko WhatsApp má svoju obrovskú používateľskú základňu práve v najväčšej krajine sveta. Používatelia by tak museli vyhľadávať inú alternatívu.

    Rusi budú mať ešte menej informácií o vojne na Ukrajine 

    Unsplash / Timothy Hales Bennett (úprava redakcie)

    The Guardian tiež upozorňuje na to, že zásah voči mediálnemu technologickému gigantovi ešte viac obmedzí prístup väčšiny Rusov k vonkajším informáciám o vojne, čím sa zvýši vplyv štátnych médií.

    Ako iste viete, v Rusku vládne silná propaganda a Putin sa navyše ešte minulý týždeň rozhodol podpísať novú legislatívu, podľa ktorej hrozí Rusom obvineným zo zdieľania „falošných informácií“ o vojne až 15 rokov väzenia.

    Rozhodnutie spoločnosti Meta, ktoré povoľuje určité prejavy násilia voči Rusom je súčasťou silnej vlny firemného aktivizmu v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu. Okrem sociálnych sieti už v Rusku nie sú prítomné ani mnohé iné zahraničné značky vrátane spoločnosti Apple a invázia vyvolala utečeneckú krízu. Zo svojich domovov sa do Európskych krajín malo presunúť viac ako 2 milióny Ukrajincov.

    Prečítajte si tiež  Anonymous nafingovali stroskotanie Putinovej jachty za 97 miliónov. Neuveríte, kam ju poslali

    „V dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu sme dočasne povolili také formy politického vyjadrovania, ktoré by za normálnych okolností porušovali naše pravidlá, ako napríklad násilné prejavy typu ‚smrť ruským útočníkom‘. Stále však nepovolíme dôveryhodné výzvy na násilie voči ruským civilistom,“ uviedol pre agentúru Reuters vo vyhlásení hovorca spoločnosti Meta.

    To, aká bude budúcnosť sociálnych sietí Facebook, Instagram, WhatsApp a ďalších na území Ruska je zatiaľ neznáme. Krajine sa však vyjadrenia nepáčia a preto je isté, že v priebehu najbližších dní zasiahne ešte dôraznejšie.

    Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

    Instagram Banner

    Môže ťa zaujímať
    - Reklama -
    ZDROJtheguardian
    • TAGY
    • facebook
    • instagram
    • rusko
    • whatsapp
    Róbert Hallon
    Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

    SLEDUJ NÁS

    35,802FanúšikoviaPáči sa
    5,014NasledovníciNasledovať
    203OdberateliaPredplatiť

    NAJČÍTANEJŠIE

    • AKtuálne TV AKTUÁLNE: Slováci aj Česi prichádzajú o ďalšiu TV stanicu. Nahradil ju úplne nový kanál posted on 20. marca 2023
    • Elon Musk predpovedal pred 25 rokmi budúcnosť. Pozrite sa, aký bol presný posted on 26. februára 2023
    • iPhone 15 Pro Max iPhone 15 Pro Max nebude rekordmanom iba v cene. Dostane niečo, čo nemá žiaden iný smartfón posted on 19. marca 2023
    • TikTok zákaz aktuálne AKTUÁLNE: Aplikácia TikTok dostáva zákaz už aj na Slovensku posted on 13. marca 2023
    • iPhone 12 a aplikácie na chat prostredníctvom sociálnych sietí Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp a TikTok Túto funkciu pre WhatsApp či Messenger ste zrejme nepoznali. Budete ju milovať posted on 19. marca 2023

    YOUTUBE

    Logo svetapple.sk

    Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.

    Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.

    Najnovšie články:

    • Technológia ako zo Sci-Fi filmu. Náramky Apple Watch by mohli v budúcnosti meniť farbu 23. marca 2023
    • Nové slúchadlá AirPods sú na ceste. Potvrdil to záznam v aktualizácii iOS 16.4 23. marca 2023
    • iPhone 12 je ideálny vstup do sveta Apple. Po zľave sa jeho nákup oplatí 23. marca 2023
    • Tieto slúchadlá od Sony konkurujú AirPods Pro 2. generácie. Kúpite ich v zľave 23. marca 2023
    • Umelá inteligencia vytvorila biznis so 100 dolármi. Za jeden deň bol ziskový 23. marca 2023
    • EÚ zasiahne tvrdo proti výrobcom smartfónov. Zariadenia vám budú musieť opraviť aj po záruke 23. marca 2023
    • iOS 16.4 prinesie na iPhone zásadnú inováciu hovorov (+ kedy vyjde update) 23. marca 2023
    • Windows 11 aj Office 2021 sú v extrémnej zľave. Slováci ich už nakúpili stovky 22. marca 2023
    • Hlavná stránka
    • Bazár
    • Inzercia
    • Kontakt
    • Redakcia
    • Podmienky používania
    • Ochrana osobných údajov

    Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.

    IČO: 48167657
    DIČ: 2120076189
    VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)

    Kontaktný e-mail: redakcia@svetapple.sk

    36,058FanúšikoviaPáči sa
    5,014NasledovníciNasledovať
    203OdberateliaPredplatiť
    © svetapple.sk | Netspree s.r.o. | 2023