Apple urobil prednedávnom aktualizáciu iOS 12.3.2, ktorá opravovala zlý bokeh efekt na iPhone 8 Plus. Aktualizácia sa týkala len tohto jedného zariadenia. Ostatné produkty bežia stále na iOS 12.3.1. Ako sa ale ukázalo, pokiaľ plánujete kúpiť novšie zariadenie napríklad iPhone X/XS. Určite si aktualizáciu nedávajte, v Apple niekto zaspal a urobil chybu…

iOS 12.3.2

Apple sa rozhodlo, že aktualizuje svoj mobilný operačný systém iOS 12 pre iPhone 8 Plus. Jedná sa o jednu z posledných aktualizácií tohto systému a tak si ju používatelia samozrejme bezstarostne stiahli. Nutné podotknúť, že sa skutočne netýkala žiadného iného iPhonu. iOS 12.3.2 si teda mohli nainštalovať len majitelia modelu 8 Plus. No a tu vznikol problém, na ostatných zariadeniach beží systém iOS 12.3.1. Dnes sa ukázalo, že s novou aktualizáciou nie je celkom kompatibilný.

Ako je to možné?

Na chybu poukázal istý Michael Rock, ktorý si svoj iPhone 8 Plus aktualizoval, no a potom sa ho rozhodol predať a kúpiť si model XS. Nebol by v tom samozrejme žiaden háčik, telefón si pred predajom zálohoval do iTunes a všetko fungovalo tak ako malo. Problém nastal, až keď si vybaľoval z krabice svoj nový iPhone XS a nastavoval si obnovenie zo zálohy. To tak trochu nefungovalo. Celý problém je v tom, že iPhone XS má nainštalovaný operačný systém iOS 12.3.1, ktorý je starší ako iOS 12.3.2 a nedokáže s ním akosi spolupracovať.

iOS 12.3.2 Neaktualizujte, pokiaľ kupujete nový telefón. - svetapple.sk
iOS 12.3.2 Neaktualizujte, pokiaľ kupujete nový telefón. – svetapple.sk

Inými slovami si Michael nevie preniesť dáta zo staršieho modelu do toho novšieho, pretože systémy nekomunikujú. Ostalo mu teda iba čakať, kým Apple chybu opraví a problém vyrieši. Nejedná sa ale určite o jediný prípad. Na svete musia byť tisíce ľudí, čo urobili podobný postup a teraz majú zviazané ruky. Toto Michael napísal na internet:

“Pred zaplatením viac ako 1000$ za môj úplne nový iPhone XS, som zálohoval starší iPhone 8 Plus cez iTunes. Pri tom som aktualizoval softvér na najnovšiu verziu: 12.3.2. Hoci to Apple odporúča, aktualizácia mi spôsobila viacej škody ako osohu. Aktualizácia mi zabránila používať môj nový telefón. Dokedy to zatiaľ neviem…”

Dúfajme, že sa problém čo najrýchlejšie vyrieši. Vám odporúčame pri výmene zariadenia neaktualizovať na najnovší systém (samozrejme len v tomto prípade) aby ste sa neskôr vyhli prípadným problémom. Je to obrovská chyba aj keď tak možno nepôsobí a Apple ako firma, ktorá sa potrpí na dokonalej vyladenosti SW by sa tomu mala vyvarovať.

Vymenil som iPhone 8 Plus za iPhone XS. Bolo to perfektné rozhodnutie. - svetapple.sk
iOS 12.3.2 Neaktualizujte, pokiaľ kupujete nový telefón. . – svetapple.sk

zdroj: idropnews

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Všetko sa da vyriešiť, stači do niveho iphonu nahrať beta profil ios 12.4, aktualizovať na ios12.4 beta a potom dať obnoviť zálohu zo staršieho iphonu 8plus s ios 12.3.2 😉

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here