Len pred pár hodinami sme vám priniesli článok o tom, že iOS 14 prinesie vylepšené možnosti v oblasti výberu pozadia. Teraz tu máme ďalšie informácie, ktoré sú ešte atraktívnejšie. Apple možno urobí najväčšiu zmenu v dizajne systému, od jeho prvého predstavenia v roku 2007. Dočkať by sme sa mohli widgetov na domovskej obrazovke!

iOS 14 môže prísť s Widgetmi na domovskej obrazovke medzi aplikáciami!

Redakcia 9to5mac ešte pred mesiacmi informovala o uniknutom kóde iOS 14, vďaka ktorému sme sa dočkali množstva zaujímavých noviniek. Už vtedy bolo jemne naznačované, že by sme sa mohli dočkať prepracovanej domovskej obrazovky.

Zaujímavého úniku sme sa však dočkali až dnes, keď magazín informoval o novej objavenej funkcii, ktorá sa interne označuje ako „Avocado“. Podľa redakcie úzko súvisí so Springboardom na domovskej obrazovke a bude umožňovať pridávať widgety medzi aplikácie.

Ako by to teda mohlo fungovať? Akonáhle odomknete iPhone, nemusia sa vám zobrazovať iba jednotlivé ikonky aplikácii, ale napríklad aj väčšie ikony, ktoré vám poskytnú konkrétne informácie. Napríklad aplikácia „Aktivita“ by mohla zobrazovať svoje kruhy na ploche určenej pre 4 ikonky appiek. Podobné nastavenia vo veľkom využívajú ľudia, ktorí sú fanúšikmi Jailbreaku a vedia si domovskú plochu prispôsobiť.

iOS 14 môže prísť s Widgetmi na domovskej obrazovke medzi aplikáciami!

Pokiaľ sa novinka skutočne objaví v iOS 14 (čo je veľmi pravdepodobné), Apple si bude musieť dať veľký pozor na to, aké možnosti ponúkne vývojárom pri nastavovaní takýchto widgetov.

Povedzme si na rovinu, že sa dá podobným rozložením veľa získať, no zároveň aj veľa stratiť. Na jednej strane môže používateľ dostať viac informácii avšak na strane druhej príde o akúsi čistotu a prehľadnosť, ktorú mu iOS ponúka už celé roky. Samozrejme, že tu bude vždy možnosť widgety nepoužiť a tak mať k dispozícii klasickú domovskú obrazovku.

Nechajme sa teda prekvapiť. Do komentára nám nezabudnite napísať váš názor na to, čo si o tejto zmene, respektíve novinke myslíte vy? Podľa nás je to dobrý nápad. Treba ho však správne uchopiť.

iOS 14 môže prísť s Widgetmi na domovskej obrazovke medzi aplikáciami!
iOS 14 môže prísť s Widgetmi na domovskej obrazovke medzi aplikáciami!
Prečítajte si tiež  GlassOS - Pozrite si koncept operačného systému pre Apple Glass.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.