Sociálna sieť Instagram už na Slovensku spúšťa funkciu, ktorú zaručene ocení nejeden používateľ. Každý sa vďaka nej bude môcť rozhodnúť, či chce, alebo nechce rozosielať potvrdenia o prečítaní v konverzáciách v priamych správach.

Novinku oznámili generálny riaditeľ Instagramu Adam Mosseri, ako aj generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg, pod ktorú Instagram spadá ešte v novembri minulého roka. A hoci v tom čase nebolo jasné, kedy bude k dispozícii aj pre Slovákov, zdá sa, že tento deň konečne nastal. Ukážeme vám, ako ju aktivovať.

Táto funkcia je na prvý pohľad veľmi dobre skrytá, no pokiaľ poznáte postup, dostať sa ku nej nie je nič zložité. Všetko čo musíte urobiť je:

  • Otvorte Instagram a prejdite do sekcie Správy.
  • Vyberte chat, v ktorom si neprajete zobrazovať vaše Potvrdenia o prečítaní.
  • Kliknite na meno osoby vo vrchnej časti obrazovky.
  • Pokračujte na sekciu Súkromie a bezpečnosť.
  • Deaktivujte prepínač pre Potvrdenia o prečítaní.
  • Hotovo.

Pokiaľ sa náhodou stane, že túto funkciu na svojom Instagrame neviete nájsť, teoreticky to môže byť spôsobené staršou aktualizáciou aplikácie, alebo len tým, že sa do vašej apky skrátka nedostala.

Hoci dnes ju už má k dispozícii podľa všetkého pomerne dosť Slovákov, keďže Instagram zavádza tieto funkcie postupne, stále to nemusí platiť pre každého.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Z nášho pohľadu je to však perfektná novinka, ktorá posilní súkromie používateľov na úplne novú úroveň. Nie vždy chceme, aby odosielateľ správy dostal informáciu o tom, že sme si ju už prečítali. Tento nástroj tomu zamedzí.

Instagram nová funkcia Prečítané
Zdroj: Meta

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Mark Zuckerberg dostal studenú sprchu. Threads zažíva extrémny pokles používateľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -