Nový iPad 10. generácie priniesol najväčší redizajn v prípade základného modelu jablkového tabletu. Ako sa predpokladalo, nový cenovo najdostupnejší iPad dorazil s jednou zmenou, ktorá sa prejavila aj v iných zariadeniach od Apple. Je totiž bez audio konektora 3,5 mm na slúchadlá.

Prečítajte si tiež  Apple to poriadne prestrelilo. Slovenské ceny za nový základný iPad 10 sú doslova šialené

Základný iPad deviatej generácie, ktorý spoločnosť Apple naďalej predáva, je teraz jediným zostávajúcim tabletom z radu Apple, ktorý disponuje 3,5 mm audio konektorom.

Pre používateľov novších iPadov, ktorí chcú používať káblové slúchadlá, spoločnosť Apple ponúka adaptér USB-C na 3,5 mm. Ten sa ale samozrejme nenachádza v balení. Ak oň máte záujem, musíte si ho dokúpiť samostatne.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple postupne odstránila 3,5 mm konektor zo svojich iPhonov a potom postupne aj z celého portfólia nových iPadov. V prípade, že sa Apple rozhodne stopnúť konektor aj v prípade iPadu 9. generácie, bude to posledná bodka pre zastaraný port.  Spomedzi jablkového hardvéru ním budú disponovať už len počítače Mac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -