Nový iPad 10. generácie priniesol najväčší redizajn v prípade základného modelu jablkového tabletu. Ako sa predpokladalo, nový cenovo najdostupnejší iPad dorazil s jednou zmenou, ktorá sa prejavila aj v iných zariadeniach od Apple. Je totiž bez audio konektora 3,5 mm na slúchadlá.

Základný iPad deviatej generácie, ktorý spoločnosť Apple naďalej predáva, je teraz jediným zostávajúcim tabletom z radu Apple, ktorý disponuje 3,5 mm audio konektorom.

- Reklama -

Pre používateľov novších iPadov, ktorí chcú používať káblové slúchadlá, spoločnosť Apple ponúka adaptér USB-C na 3,5 mm. Ten sa ale samozrejme nenachádza v balení. Ak oň máte záujem, musíte si ho dokúpiť samostatne.

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple postupne odstránila 3,5 mm konektor zo svojich iPhonov a potom postupne aj z celého portfólia nových iPadov. V prípade, že sa Apple rozhodne stopnúť konektor aj v prípade iPadu 9. generácie, bude to posledná bodka pre zastaraný port.  Spomedzi jablkového hardvéru ním budú disponovať už len počítače Mac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -