Nie je žiadne tajomstvo, že spoločnosť Apple zdražuje svoje produkty v Európe, za čo môže najmä pokles hodnoty eura voči doláru. Ak, ale firma zvýši cenu aj v USA, na Slovensku sa to prejaví ešte negatívnejšie.

Presne to sa žiaľ stalo pri základnom iPade 10. generácie s kompletne prepracovaným dizajnom, ktorý Apple predstavilo v utorok 18. októbra 2022.

- Reklama -

Zariadenie nahrádza iPad 9. generácie, ktorý ste si v základnom 64 GB prevedení mohli zaobstarať už za 349 € od autorizovaného predajcu spoločnosti Apple. Nástupca je však drahší a cenový nárast hodnotíme, ako pomerne brutálny. Pohybuje sa na úrovni skoro 40 %!

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Aby sme to lepšie upresnili, úplne nový iPad 10. generácie môžete získať podľa rakúskeho Apple Online Store, ktorého ceny kopírujú aj slovenskí reselleri už za 579 €. Oproti predošlej generácií, ktorá stála v čase uvedenia na trh 379 € je to až o 200 €, respektíve 230 € viac.

Slovenské ceny za nový iPad 10. generácie 

Aby ste mali lepší prehľad v tom, ako nový základný iPad zdražel na Slovnesku, pripravili sme si pre vás prehľadnejší zoznam pod týmto odstavcom:

  • iPad 10. generácie (64 GB) – 579 €
  • iPad 10. generácie (256 GB) – 779 €
  • iPad 10. generácie + Cellular (64 GB) – 779 €
  • iPad 10. generácie + Cellular (256 GB) – 979 €

Dajte nám vedieť do komentára, či vám vylepšenia na úrovni nového hranatého dizajnu, edge-to-edge displeja a procesora A14 Bionic stoja za vyššie zmienený príplatok. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -