Nie je žiadne tajomstvo, že spoločnosť Apple zdražuje svoje produkty v Európe, za čo môže najmä pokles hodnoty eura voči doláru. Ak, ale firma zvýši cenu aj v USA, na Slovensku sa to prejaví ešte negatívnejšie.

Presne to sa žiaľ stalo pri základnom iPade 10. generácie s kompletne prepracovaným dizajnom, ktorý Apple predstavilo v utorok 18. októbra 2022.

Zariadenie nahrádza iPad 9. generácie, ktorý ste si v základnom 64 GB prevedení mohli zaobstarať už za 349 € od autorizovaného predajcu spoločnosti Apple. Nástupca je však drahší a cenový nárast hodnotíme, ako pomerne brutálny. Pohybuje sa na úrovni skoro 40 %!

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Aby sme to lepšie upresnili, úplne nový iPad 10. generácie môžete získať podľa rakúskeho Apple Online Store, ktorého ceny kopírujú aj slovenskí reselleri už za 579 €. Oproti predošlej generácií, ktorá stála v čase uvedenia na trh 379 € je to až o 200 €, respektíve 230 € viac.

Slovenské ceny za nový iPad 10. generácie 

Aby ste mali lepší prehľad v tom, ako nový základný iPad zdražel na Slovnesku, pripravili sme si pre vás prehľadnejší zoznam pod týmto odstavcom:

  • iPad 10. generácie (64 GB) – 579 €
  • iPad 10. generácie (256 GB) – 779 €
  • iPad 10. generácie + Cellular (64 GB) – 779 €
  • iPad 10. generácie + Cellular (256 GB) – 979 €

Dajte nám vedieť do komentára, či vám vylepšenia na úrovni nového hranatého dizajnu, edge-to-edge displeja a procesora A14 Bionic stoja za vyššie zmienený príplatok. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple pokorilo rekordnú trhovú hodnotu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -