O novej generácii iPadu mini sa v posledných týždňoch viedli siahodlhé debaty. Pôvodne sa očakávalo, že si v poradí siedme vydanie najmenšieho tabletu nechá Apple až na rok 2024. Teraz to však vyzerá, že iPad mini 7 by predsa mohol prísť ešte do konca tohto roka.

V sérii tweetov, o ktoré sa postaral známy leaker ShrimApplePro, sa spomínajú detaily o Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, o ktorých vieme, že prídu na jeseň. Prekvapením sú však náznaky týkajúce sa nového iPadu, ktorým by sa pravdepodobne mal stať práve model mini.

Žiadne ďalšie informácie síce neboli zverejnené, no v prípade novej generácie iPadu mini by sme nemali očakávať veľké zmeny. Práve súčasný model iPad mini 6 totiž prešiel veľkým redizajnom a preto je takmer isté, že po vizuálnej stránke sa dočkáme takmer na vlas rovnakého zariadenia.

iPad mini 7. generácie dostane nový procesor

Nová generácia by mala priniesť najväčšie lákadlo vo forme nového procesora. iPad mini momentálne využíva čip A15 Bionic. Očakáva sa, že jeho predchodca by mohol použiť jeden z čipov A16 alebo A17, ktoré budú poháňať nové modely iPhonov.

iPad mini
Zdroj: YouTube / Noah Herman / Craig’s Tech Talk

Menšia aktualizácia špecifikácií by mohla zahŕňať aj vylepšenie prednej a zadnej kamery, ktoré by mohlo priniesť do iPadu po prvýkrát funkcie Photonic Engine. Nahrávanie videa v ProRes formáte, stereofónne nahrávanie zvuku alebo režim Portrét.

Akú novinku by ste v prípade siedmej generácie iPadu mini privítali vy? Podeľte sa s nami o komentár pod článkom.

Prečítajte si tiež  iPad mini kúpite po zľave mimoriadne výhodne. Je to geniálny tablet, ktorý by ste nemali prehliadať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -