Posledná aktualizácia iPadu Pro priniesla nový čip Apple Silicon M4, OLED obrazovky a ďalšie vylepšenia, vďaka ktorým sa z neho právom stal ten najlepší tablet na trhu. Apple však zároveň odstránil niektoré funkcie, ktoré boli prítomné v predchádzajúcich modeloch.

Nové 11″a 13″ verzie iPadu Pro už neobsahujú podporu pre mmWave 5G a ultraširokouhlý fotoaparát, ktorý sa tu po prvýkrát objavil ešte v roku 2020. Spoločnosť Apple je známa vyraďovaním staršej technológie v prípade, že ju vystrieda inou novinkou.

V tomto prípade však nie je jasné, prečo sa gigant z Cupertina k uvedeným zmenám. Nič nové namiesto vyradených technológií neprišlo.

iPad Pro už nepodporuje mmWave 5G pripojenie

Podľa porovnávacej stránky Apple sú cellular verzie nových iPadov Pro obmedzené len na sub-6GHz 5G pásma, ktoré poskytuje pomalšie, no širšie pokrytie. Táto zmena je zaujímavá vzhľadom na to, že pripojenie mmWave 5G poskytuje vysoké rýchlosti prenosu dát v husto osídlených mestských oblastiach.

To bolo podporované v predchádzajúcich dvoch generáciách iPadov Pro, avšak iba na území USA. Veríme, že špeciálne pri produkte, akým je iPad Pro môže ísť o dôležitú funkciu, a preto bude niektorým používateľom chýbať. Na Slovensku nás to ale veľmi trápiť nemusí.

iPad Pro 2024
Zdroj: Apple

Ultraširokouhlý objektív máva na rozlúčku

Ďalšou výraznou a možno ešte väčšou zmenou je absencia desať-megapixelového ultraširokouhlého zadného fotoaparátu, ktorý bol súčasťou posledných troch generácií iPadu Pro. Najnovšie modely majú iba jeden hlavný 12-megapixelový zadný fotoaparát.

iPad Pro 2024 kamera
Zdroj: Apple

Aby toho nebolo málo, najnovšie modely iPad Pro a iPad Air už neobsahujú ani fyzický slot na SIM kartu. To znamená, že sú plne závislé na eSIM technológii. Táto zmena naznačuje posun smerom k bezdrôtovým a integrovaným riešeniam v oblasti konektivity.

Ak sa chcete dozvedieť viac o novom iPade Pro, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky. Málo ich veru nebolo.

Prečítajte si tiež  Apple predstavil nový iPad Pro. Toto je aktuálny kráľ tabletov

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -