Už o niekoľko mesiacov sa dočkáme predstavenia nového systému iPadOS 18, ktorý prinesie na jablkové tablety niekoľko očakávaných zmien. Nie všetci majitelia iPadov si však budú môcť dovoliť prejsť na novú aktualizáciu. Na internete sa však objavil zoznam podporovaných zariadení, ktorý poukazuje na čísla zostáv budúcich aktualizácií iOS a iPadOS.

Podľa nových informácií, ktoré ponúkol známy leaker @aaronp613 na svojom účte X (Twitter), sa Apple postará o zmeny v zozname podporovaných zariadení v porovnaní s minulou generáciou systémov. Nadchádzajúci iPadOS 18 nebude fungovať napríklad na 10,5″ iPade Pro prvej generácie a ani s 12,9″ iPadom Pro vydaným v roku 2017.

Tento krok znamená, že gigant z Cupertina sa zrejme rozhodne o ukončenie podpory pre zariadenia s čipom A10 Fusion, vrátane základných iPadov šiestej a siedmej generácie. Nižšie sa môžete pozrieť na zoznam všetkých iPadov, na ktoré bude možné nainštalovať pripravovaný iPadOS 18.

Tieto zariadenia budú podporovať iPadOS 18

  • iPad Pro 2018 a novší
  • iPad Air 2019 a novší
  • iPad mini 2019 a novší
  • základný iPad 2020 a novší
iPad Air 5. generácie
Zdroj: Unsplash / Sanjeev Mohindra / Sanjeev Mohindra (úprava redakcie)

Očakáva sa, že spoločnosť Apple predstaví iPadOS 18 na svojej ročnej vývojárskej konferencii WWDC v júni a aktualizácia by mala byť dostupná pre všetkých používateľov s kompatibilným iPadom v septembri.

Medzi hlavné novinky, o ktorých sa v súvislosti s aktualizáciou hovorí patria nové generatívne funkcie umelej inteligencie pre Siri (podobne ako v prípade iOS 18) a nebudú chýbať ani zmeny dizajnu samotného systému.

Prečítajte si tiež  iOS 18 kompatibilita: Tieto iPhony ho budú v roku 2024 podporovať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -