Systém iOS 18 má byť podľa doterajších analytických predpokladov a leakov jednou z najväčších aktualizácií v histórii iOS. Okrem prvých prvkov generatívnej umelej inteligencie od Apple sa dočkáme aj niekoľkých ďalších vychytávok. Známy analytik tvrdí, že update prinesie aj niekoľko zmien v dizajne.

Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojom najnovšom príspevku informoval, že pripravovaný iOS 18 dostane určité zmeny vizuálu. Podľa jeho slov bude systém pre mobilné telefóny v niektorých aspektoch pripomínať visionOS, ktorý poháňa náhlavnú súpravu Apple Vision Pro. Nepôjde však o kopírovanie funkcií, iba o jemnú inšpiráciu.

Najväčším pútačom by však mali byť spomínané prvky AI, ktoré chce gigant z Cupertina prepojiť s hlasovou asistentkou Siri. Blížiaca sa aktualizácia síce neponúkne umelú inteligenciu v plnej sile, keďže pôjde iba o akúsi „vstupnú bránu“ do sveta AI. Podľa Gurmana však Apple chystá celý rad funkcií, ktoré budú využívať tieto prvky.

Umelá inteligencia nám uľahčí prácu s iOS

V najnovšej Gurmanovej správe sa uvádza, že Apple obohatí Siri aj vstavaný vyhľadávací nástroj Spotlight v iPhone o veľké jazykové modely. Cieľom tohto kroku bude zlepšiť schopnosť každej funkcie presne odpovedať na zložitejšie otázky.

Vylepšená verzia Spotlightu by tiež mohla ponúknuť hlbšiu integráciu so špecifickými funkciami a vlastnosťami v aplikáciách.

Umelá inteligencia od Apple
Zdroj: Bing AI

Apple tiež skúma funkcie poháňané umelou inteligenciou, ktoré by používateľom umožnili automaticky vytvárať zoznamy skladieb v službe Apple Music. Pribudnúť by mala aj podpora AI v prezentáciách v aplikácii Keynote.

Medzi ďalšie aplikácie, ktoré vraj v iOS 18 získajú hlbšiu integráciu AI, patria Zdravie, Správy, Numbers, Pages a Skratky. V ďalších fázach vývoja by mal počet podporovaných apiek naďalej rásť.

Očakáva sa, že Apple predstaví iOS 18 na svojej výročnej vývojárskej konferencii WWDC v júni a aktualizácia by mala byť vydaná tradične v septembri. Niektoré nové funkcie AI by však mali byť dostupné výhradne pre modelový rad iPhone 16. Dopomôcť k tomu má vylepšený Neural Engine.

Prečítajte si tiež  Vision Pro má byť budúcnosť hrania videohier. Toto sú tie najlepšie hry pre visionOS podľa Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -