Hoci je modelový rad iPhone 15 ešte sále nie koľko mesiacov vzdialený, na povrch vychádza stále viac a viac zaujímavých zistení. Podľa výskumného portálu TrendForce bude ďalšia generácia iPhonu zavádzať očakávané vylepšenia pamäte RAM.

Spoločnosť Apple by mala zvýšiť kapacitu a špecifikácie pamäte RAM pre nové iPhony a to vrátane prémiových modelov Pro. Na základe tejto formulácie by mohlo dôjsť k zlepšeniu množstva aj rýchlosti pamäte RAM v celom rade iPhone 15.

- Reklama -

Špecifikácie zatiaľ neboli bližšie definované, no podľa odhadov by mal iPhone 15 Pro dostať 8 GB RAM v porovnaní so 6 GB v prípade modelov iPhone 14 Pro. Štandardné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú mať pravdepodobne naďalej 6 GB RAM. Aj v tomto štandarde by však mohlo dôjsť k vylepšeniu. Nižšie modely môžu byť upgradované na rýchlejšiu LPDDR5 RAM.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Twitter / Marcus Kane / Dtalkingtech

Zvýšená pamäť RAM môže byť prínosom pre multitasking na iPhone, keďže umožňuje plynulejšie súčasné otvorenie viacerých aplikácií na pozadí. Spolu s chystaným čipom A17 Bionic pre modely iPhone 15 Pro by vylepšenie pamäte RAM zvýšilo celkový výkon zariadenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -