Na internete sa objavilo tvrdenie od známeho Twitter účtu DuanRui, ktoré uvádza, že spoločnosť Apple začala komunikovať s médiami na prípravách recenzií pre zatiaľ neohlásené zariadenia. Média síce nedostali žiadne konkrétne informácie, no technologický gigant im napísal, že sa viac dozvedia už čoskoro.

DuanRui už dlhšiu dobu zhromažďuje fámy z pozadia Apple, ktoré sa šíria predovšetkým čínskou sociálnou sieťou Weibo. Aj keď ho nepovažujeme za leakera ale skôr sprostredkovateľa informácií, zvyčajne sú prezdieľané tvrdenia do bodky presné a pravdivé. Dôverujeme mu teda aj v tomto prípade.

Apple chystá novú Keynote na najbližšie týždne

Apple chystá ďalšiu konferenciu niekedy v priebehu prvej polovice tohto mesiaca a tešiť sa môžeme na viacero technologických vychytávok, ktoré v portfóliu spoločnosti pôsobia tak trochu zastaralým dojmom.

Bavíme sa napríklad o novom iPade Pro 2021, iPade mini, Apple TV 6. generácie či sledovacích príveskoch AirTags. Viac sme sa celej udalosti venovali v tomto článku. Ak vás zaujíma, kedy bude event ohlásený, odpoveď je kedykoľvek. S vysokou pravdepodobnosťou však niekedy v utorok alebo stredu budúceho týždňa.

Nie je ničím výnimočným, že Apple spolupracuje s médiami ešte pred predstavením jednotlivých produktov, alebo pred ich oficiálnym zaradením do predaja. Potrebuje skrátka zaistiť, aby mali jednotlivé zariadenia značnú mediálnu pozornosť bezprostredne po premiére.

Tim Cook v nedávnom rozhovore uviedol, že iOS 14.5 (ktorý by sa mal viazať priamo na udalosť) príde v najbližších týždňoch. Od veľkej akcie nás teda delia pravdepodobne už iba dni! Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Takto sa vyvíjal iPhone od roku 2007 do roku 2023: Zariadenie prešlo poriadnou zmenou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.